#Bieda

#Bieda

Już na pierwszej rundzie swój udział w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski zakończyli zawodnicy Sokoła Maszkienice, którzy na wyjeździe musieli uznać wyższość B-klasowej Temidy Złota, z którą ostatecznie przegrali 4-3.

Temida Złota – Sokół Maszkienice 4-3 (1-2)

Sędziował: Maksymilian Wróblewski (KS Brzesko),
Żółte kartki: Adamczyk, W.Drużkowski, Kopytko(dwie), Łach(dwie), M.Mikosz – Tomczyk, Kozieł, R.Chmielarz,
Czerwone kartki: Kopytko 71 min, Łach 90 min (obaj za dwie żółte) – R.Chmielarz 92 (krytyka orzeczeń sędziego)
Widzów: 150

TEMIDA: Kwaśny – Kopytko, Adamczyk(46 Juszczyk), Motak, M.Mikosz, Łach, Wiewióra, Baka(81 Macheta), M.Drużkowski, W.Drużkowski, Piech

SOKÓŁ: K.Kubala – Lech(46 Stolarz), Zawada, Postawa, R.Chmielarz, Szabat(70 C.Chmielarz), M.Kubala(85 Janisz), Kozieł, Marek Węgrzyn, Tomczyk, Curyło(76 Kaczor)'

Wynik w 12 min otwarli gospodarze. Mikosz wykorzystał zamieszanie pod bramką Sokoła i z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce. Gości podrażnieni stratą gola wyrównali w 27 min gdy Tomczyk wykorzystał jedenastkę po faulu na samym sobie. Jeszcze przed przerwą goście wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie Curyły z rzutu rożnego do M.Kubali zgrał Tomczyk, a pomocnik Sokoła z 3 m pokonał golkipera gospodarzy.

Na początku drugiej połowy większość zawodników Sokoła myślami była w szatni, bowiem w przeciągu zaledwie 13 min goście stracili trzy gole. Najpierw dwukrotnie K.Kubalę pokonał Wiewióra, a jedno trafienie dołożył Motak. Zielono – czarni zmniejszyli rozmiary porażki w doliczonym czasie gry, gdy Tomczyk ponownie z rzutu karnego pokonał Kwaśnego.