Co słychać w okręgówce? cz. I

- Do zajęć wrócili zawodnicy lidera rozgrywek – CANPACK Okocimskiego Brzesko, którzy po raz pierwszy na treningu w nowym roku spotkali się 10 stycznia. „Piwosze” mają w planach trenować trzy razy w tygodniu i o ile pozwolą na to warunki pogodowe rozegrają sześć spotkań kontrolnych. Pierwszy mecz już 27 stycznia, a rywalem będzie Metal Tarnów.

- Plan sparingów przedstawił także vice-lider „okręgówki” – Rylovia Rylowa. Gracze prowadzeni przez Piotra Stawarza mają zaplanowane aż dziewięć gier kontrolnych. Pierwsza rozegrana zostanie podobnie jak w przypadku Okocimskiego – 27 stycznia. Rywalem Rylovii będzie wówczas Tarnovia Tarnów.

- 14 stycznia do treningów wracają zawodnicy Sokoła Maszkienice, który tego dnia standardowo od orlikowej gierki rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej. Podopieczni trenera Jana Kargula mają w planach dwa treningi tygodniowo oraz cztery bądź pięć gierek sparingowych.

- Poznaliśmy przeciwników sparingowych trzeciej w tabeli Jadowniczanki Jadowniki. Trener Jadowniczanki – Bartłomiej Janeczek zaplanował w trakcie przygotowań do rundy jesiennej siedem spotkań kontrolnych. Pierwszy testmecz rozegrany zostanie 18 lutego, a przeciwnikiem będzie Dąbrovia Tarnowska.

- Do zmiany trenera dojdzie z Sokole Borzęcin, gdzie po półrocznym pobycie, z dalszego kierowania tą ekipą zrezygnował dotychczasowy szkoleniowiec – Marcin Manelski. Pod jego wodzą drużyna zajęła w rundzie jesiennej ostatnie miejsce w ligowej tabeli, zdobywając w trzynastu spotkaniach – 6 punktów. Zarząd klubu z Borzęcina już rozpoczął poszukiwania nowego trenera. Marcin Manelski z kolei obejmie funkcję(najprawdopodobniej) szkoleniowca Naprzodu Sobolów oraz będzie szkolił młodych adeptów - orlików oraz trampkarzy MOKSiR „Piast” Czchów.

__________________________________________________________________________________________

PLAN SPARINGOWY OKOCIMSKIEGO:
27.01 Metal Tarnów (V liga)
3.II BKS Bochnia (IV liga)
10.II Pcimianka Pcim (IV liga)
17.II Tarnovia Tarnów (IV liga)
24.II Polan Żabno (IV liga)
4.III Rywal do ustalenia

PLAN SPARINGOWY RYLOVII:
27.I Tarnovia Tarnów (IV Liga)
3/4.II Dunajec Zakliczyn (Liga Okręgowa)
10/11 Wisła Szczucin (liga Okręgowa)