Gosir Rzezawianka oraz Tarnavia Tarnawa z awansem do klasy okręgowej!

W dniu wczorajszym poznaliśmy kolejne dwie drużyny, które zapewniły sobie awans do klasy okręgowej. Do grona beniaminków dołączył zatem zespół GOSiR Rzezawianki Rzezawa, który zajął w swojej lidze pierwszą lokatę oraz Tarnavia Tarnawa, która awansowała o ligę wyżej z drugiej lokaty dla drużyn z najlepszym bilansem.

Dla Rzezawianki (podobnie jak dla Sokoła) tegoroczny awans jest największym osiągnięciem klubu w jego nowej historii. Do tego momentu zawodnicy z Rzezawy, po reaktywacji drużyny, która nastąpiła w sezonie 11/12 - najwyżej występowali właśnie na poziomie A-klasy.

Drugi z beniaminków – Tarnavia Tarnawa w swojej historii ma już występy na poziomie klasy okręgowej. Było to w sezonie 14/15, jednak na tym poziomie rozgrywkowym Tarnavia spędziła tylko jeden sezon. W obecnych rozgrywkach gracze z Tarnawy ponownie świętują awans, a dokonali tego zdobywając drugą największą ilość punktów dla drużyn z drugiego miejsca.