Grad goli w Maszkienicach – Sokół wysoko pokonuje Porębę!

Wysoką wygraną gospodarzy zakończyło się dzisiejsze spotkanie Sokoła Maszkienice, który po bardzo dobrym spotkaniu pokonał Porębę Spytkowską 6-2. Strzelanie już w 8 min zaczął Dzieński, który spożytkował dobre dogranie Bucha i uderzeniem do pustaka umieścił piłkę w bramce. Gospodarze szli za ciosem i już w 23 min prowadzili 2-0 – kąśliwe uderzenie z rzutu wolnego Dzieńskiego przed siebie sparował Handzlik. Do piłki najszybciej dobiegł Buch i pewnie pokonał golkipera przyjezdnych. Jeszcze przed przerwą goście zdobyli kontaktowego gola – rzut karny wykonywany przez M.Zycha obronił Kalemba, jednak przy jego dobitce nie miał już szans. Po przerwie w dalszym ciągu lepiej prezentowali się gospodarze i to oni zdobyli kolejnego gola. Tym razem z „11” pewnie strzelał Zawada. Chwilę później Poręba zdobyła kontaktowego gola – Ł.Zych pokonał wysuniętego Kalembę i zmniejszył wynik meczu na 3-2. Od tego momentu gole zdobywali już tylko „zielono - czarni” w 75 min Buch minął dwójkę obrońców i ponad bramkarzem ulokował piłkę w bramce. Pięć minut później drugi w tym spotkaniu rzut karny pewnie wykonał Zawada podwyższając prowadzenie Sokoła. Ostatni cios zadał w 84 min grający trener – Jak Kargul, który wjechał w pole karne Poręby niczym Norek do Krawczyków i na wślizgu wepchał futbolówkę do bramki Handzlika.

Sokół Maszkienice – Poręba Spytkowska 6-2 (2-1)

bramki: Dzieński 8, Buch 23,75, Zawada 62(k),80(k), Kargul 84 – M.Zych 34, Ł.Zych 68
sędziował: Jarosław Nosek (KS Tarnów),
źółte kartki: Lech – M.Zych,
widzów: 90

W 34. min rzutu karnego nie wykorzystał M.Zych - jego uderzenie obronił Kalemba.

SOKÓŁ: Kalemba – Lech(67 Kargul), Zawada, Curyło, Marek Węgrzyn – Tomczyk, Płachno, Kozieł, Janisz – Dzieński(31 Bogusz), Buch
PORĘBA: Handzlik – Guzik, M.Schmidt(77 Gołąb), Karcz(46 Imiołek), Bieniek, M.Zych, Ł.Zych, Sowa, M.Borowiec, Sz.Goryczko(74 Maksimczyk), Konrad Legutko(46 Rzenno)