Mecz kolejki w Rylowej – Rylovia vs Sokół!

Po spotkaniach z teoretycznie słabszymi drużynami, Sokół wchodzi z drugą część rundy jesiennej gdzie czekają bardziej wymagający przeciwnicy. W niedzielę w Rylowej dojdzie  do meczu będącego hitem VII kolejki Ligo Okręgowej – miejscowa Rylovia na własnym obiekcie podejmować będzie Sokół Maszkienice! Początek meczu o godzinie 16:00.

Pierwotnie mecz był zaplanowany na godzinę 17:00, jednak z uwagi na złe warunki pogodowe panujące za naszymi oknami Wydział Gier PPN w Brzesku postanowił odgórnie zmienić godziny rozpoczęcia meczów we wszystkich klasa rozgrywkowych, które planowo miały się odbyć o godzinie 17:00 i później. Z tego też względu mecz Rylovia – Sokół rozpocznie się o godzinie 16:00 więcej tutaj -> http://sokolmaszkienice.futbolowo.pl/news/article/komunikat-wydzialu-gier-ppn-w-brzesku-zmiana-godzin-rozpoczecia-meczow-23-24-wrzesnia

Wracając do bohaterów niedzielnego meczu, to na boisku w Rylowej spotkają się dwie drużyny z czołówki tabeli – druga Rylovia podejmie na własnym terenie trzeci w tabeli Sokół Maszkienice. Oba zespoły po sześciu rozegranych do tej pory spotkaniach mają identyczną zdobycz punktową - po 13 oczek, jednak zdecydowanie lepszym bilansem bramkowym legitymuje się Rylovia i dzięki temu jest wyżej w tabeli niż nasza drużyna.

W dotychczasowych starciach ligowych Rylovia odniosła 4 zwycięstwa (7-0 z Naprzodem Sobolów, 2-0 z Radłovią, 1-0 z Jadowniczanką oraz 6-0 z Tarnavią ) oraz zanotowała jeden remis(2-2 z Okocimskim) oraz porażkę (3-2 ze Strażakiem Mokrzyska). Przy 20 bramkach strzelonych, podopieczni grającego trenera – Piotra Stawarza stracili ich tylko pięć. Za uwagę zasługuje także fakt , że zawodnik Rylovii przewodzi w klasyfikacji najlepszych strzelców – Dawid Smęda 10 goli, a bramkarz Karol Baran zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji czystych kont wśród bramkarzy – 4 czyste konta.

W minionym tygodniu Rylovia dość niespodziewanie przegrała na wyjeździe ze Strażakiem Mokrzyska 3-2, mimo iż po 17 min prowadziła już 2-0. Więcej o meczu można przeczytać tutaj -> http://sokolmaszkienice.futbolowo.pl/game/636127/strazak-mokrzyska-vs-rylovia-rylowa

Zarówno dla Rylovii jak i Sokoła będzie to pierwsze oficjalne spotkanie obu zespołów w historii. Nieoficjalnie obie drużyny spotkały się 18 lipca 2014 roku podczas spotkania kontrolnego jakie miało miejsce w Rylowej. Wówczas grająca na poziomie IV ligi Rylovia pokonała naszą drużynę 8-2.

Spotkanie zapowiada się tym bardziej interesująco, że będziemy mieli do czynienia z pojedynkami braterskimi. W zespole Rylovii występują Kamil Zawada, prywatnie brat Adama oraz Karol Baran, brat Grzegorza. Tego ostatniego raczej w Rylowej nie obejrzymy, a to pokłosie kontuzji, z którą zmaga się nasz pomocnik

fot. http://www.gminaradlow.pl/xv-kolejka-radlovia-rylovia,art-902 / Fot. Leszek Tarczoń