Podsumowanie sezonu w wykonaniu Sokoła!

Za nami kolejny sezon ligowy, w którym nasza drużyna walczyła o coś więcej, aniżeli tylko utrzymanie w lidze. Kolejny raz nie dane nam było cieszyć się z awansu, a jednym z powodów takiego stanu rzeczy była słaba gra na początku wiosny, a także granie całej rundy rewanżowej na wyjazdach. Serdecznie zapraszamy do przeczytania podsumowania!

• Przed startem rundy rewanżowej Sokół pozyskał trzech nowych zawodników: Dominika Postawę z Jadowniczanki Jadowniki, Zdzisława Izworskiego z Orła Stróże oraz Kamila Bojdo, który trafił do naszej drużyny z wolnego transferu. Po rundzie jesiennej klub opuścili Janusz Bury oraz Bogumił Szafrański, którzy na stałe przenieśli się do Iskry Łęki, a Bogdan Szot nie wznowił treningów. Z kolei po spotkaniu z Olimpią Kąty, Kamil Nowak zawiesił granie w Sokole.
  • Początek rundy to katastrofalna gra naszej drużyny. Pierwszą wygraną ligową na wiosnę zanotowaliśmy dopiero w XX kolejce pokonując 3-0 Victorię Porąbka Usz. Wcześniej przegraliśmy odpowiednio: 4-3 z Arkadią Olszyny, 4-1 z Iskrą Łęki oraz 4-3 z Porębą Spytkowską, zremisowaliśmy 0-0 z Tymonem Tymowa, 1-1 z Olimpią Kąty oraz 2-2 z Victorią Bielcza. Druga połowa rundy rewanżowej była o niebo lepsza niż jej początek, efektem tego były wygrane ze słabszymi drużynami: 5-3 z Piastem Czchów, 8-2 ze Spółdzielcą Grabno oraz 4-2 z Kłosen Łysa Góra. Po drodze przytrafiły się także dwie porażki 2-0 ze Strażakiem Mokrzyska oraz 4-1 z IVĄ Iwkowa oraz końcowy remis 2-2 z Olimpią Bucze.
  • Sokół Maszkienice w sezonie 2014/15 rozegrał 26 spotkań ligowych oraz dwa spotkania w ramach okręgowego Pucharu Polski. W rozgrywkach ligowych „zielono – czarni” zdobyli 80 bramek (średnia 3.07 na mecz), a stracili 45 (średnia 1.76 na mecz).
  • Sokół rundę jesienną rozegrał na własnym terenie. Spośród 13 spotkań, dziewięć wygrali, trzy zremisowali oraz jedno przegrali. Runda wiosenna rozegrana została w całości na boiskach rywali i pokazała ona jak ciężko jest walczyć o wygrane na wyjeździe. Wówczas to podopieczni trenera Kargula wygrali cztery spotkania, cztery zremisowali, a pięć przegrali.

Jesień bramki: 47-15, bilans: +32
Wiosna bramki: 33-30 bilans:+3

• Częstość padania wyników:
    2-2 – 4 razy, 4-0 – 3 razy, 1-4 – 3 razy, 3-4 – 2 razy, 1-1 – 2 razy, 7-1 -1 raz, 4-1 - 1 raz, 3-1 -1 raz, 1-0 -1 raz, 9-2 -1 raz, 5-1 - 1 raz, 3-0 - 1 raz, 5-3 - 1 raz, 8-2 - 1 raz, 4-2 - 1 raz, 0-2 - 1 raz, 0-0 - 1 raz,

-> Najwięcej goli(11) padło w meczu:
Sokół Maszkienice – Piast Czchów 9-2

-> Najwyższe zwycięstwo Sokoła:
Sokół Maszkienice – Arkadia Olszyny 7-1

-> Najwyższe remis Sokoła:
Sokół Maszkienice – Kłos Łysa Góra 2-2, Sokół Maszkienice – Olimpia Bucze 2-2, Victoria Bielcza – Sokół Maszkienice 2-2, Olimpia Bucze – Sokół Maszkienice 2-2

-> Najwyższe porażka Sokoła:
Sokół Maszkienice – Tymon Tymowa 1-4, Iskra Łęki – Sokół Maszkienice 4-1, IVA Iwkowa – Sokół Maszkienice 4-1

-> W rozgrywkach A-klasy, w barwach drużyny z Maszkienic wystąpiło 28 zawodników

-> W rozgrywkach A-klasy zawodników Sokoła ukarano 40 kartkami koloru żółtego (średnia 1,56 na mecz) oraz 2 koloru czerwonego(średnia 0.07 na mecz)

-> Średnia wieku kadry Sokoła w rozgrywkach A-klasy: 25,8.

->
W rozgrywkach Sokołowi podyktowano dziewięć rzutów karnych. Osiem spośród dziewięciu zostało wykorzystanych (88,8% skuteczności).

-> Strzelcy bez karnych:

4 – Robert Chmielarz, Mateusz Kubala,
3 – Kamil Szabat, Zdzisław Izworski,
2 –
Grzegorz Lech, Robert Płachno, Kamil Bojdo, Cezary Chmielarz, Zbigniew Kądziołka, Adam Zawada,
1 – Dawid Curyło, Jarosław Palej,

-> Czerwone kartki:
1 – Jarosław Palej, Dawid Curyło

-> CIEKAWOSTKI:

-> trener Jan Kargul do dyspozycji w tym sezonie miał, aż czterech bramkarzy. Dostępu do bramki Sokoła bronili: Jarosław Palej, Konrad Kubala, Maciej Grzesik oraz … Dawid Curyło.

-> Dawid Curyło jest jedynym zawodnikiem w naszej kadrze, który wystąpił w każdej formacji na boisku. Był bramkarzem, obrońcą, pomocnikiem oraz co najlepiej mu wychodziło napastnikiem.

-> Na boisku w spotkaniu z Kłosem Łysa Góra zameldowała się także redakcja naszej strony ;). Występ nie powalił na kolana publiczności, czego nie można powiedzieć o samym zawodniku, który zaliczył spektakularną wywrotkę.

-> Jarosław Palej zachował czyste konto w dwóch spotkaniach, a Konrad Kubala i Maciej Grzesik w jednym.