Podtrzymać dobrą, wiosenną passę!

W najbliższą sobotę, 21 kwietnia, kolejne spotkanie w rundzie wiosennej rozegrają zawodnicy Sokoła Maszkienice, którzy w ramach XVIII kolejki udadzą się na mecz do Jodłówki. Tam swoje spotkania rozgrywa szósty zespół okręgówki - GOSiR Novi/Rzezawianka Rzezawa. Początek meczu wyznaczono na godzinę 17:00.

Rzezawianka rundę wiosenną rozpoczęła dwa tygodnie później niż pierwotnie zakładał terminarz okręgówki. Najpierw odwołano całą czternastą kolejkę, a tydzień później nie odbył się mecz Orzeł – Rzezawianka. Powodem odwołania spotkania był zły stan boiska w Dębnie, które nie nadawało się do gry. Zatem podopieczni trenera Sławomira Jagły do rozgrywek „okręgówki” dołączyli dopiero w szesnastej kolejce. W tabeli ligowej GOSiR zajmuje pozycję numer sześć, zdobywając w piętnastu spotkaniach 24 punkty (7 zwycięstw – 3 remisy – 5 porażek). Do naszej drużyny, która po ostatniej kolejce awansowała na czwartą lokatę, rywale tracą tylko dwa oczka. Rzezawianka jest jedyną drużyną z górnej części tabeli, która ma ujemny bilans bramkowy – przy 29 bramkach strzelonych, gracze z Rzezawy stracili ich 36. Najskuteczniejszym graczem GOSiR-u jest Piotr Chruściel, który dla swojej drużyny strzelił w tym sezonie już 13 bramek.

W minionej kolejce Rzezawianka grała na wyjeździe z Olimpią Bucze. Obie drużyny zdobyły w tym meczu po dwa gole i starcie zakończyło się wynikiem 2-2. Składy oraz strzelców bramek z tego meczu można zobaczyć tutaj -> http://sokolmaszkienice.futbolowo.pl/game/714427/olimpia-bucze-vs-gosir-novi-rzezawianka-rzezawa

Mecz z ubiegłej rundy pomiędzy obiema drużynami dostarczył kibicom w Maszkienicach sporej dawki emocji. Gospodarze, mimo prowadzenia w meczu, ostatecznie ulegli zawodnikom z Rzezawy aż 2-5. Warto zaznaczyć, że dla Sokoła była to najwyższa porażka w rundzie jesiennej. Więcej o meczu można zobaczyć tutaj -> http://sokolmaszkienice.futbolowo.pl/game/636109/sokol-maszkienice-vs-gosir-novi-rzezawianka-rzezawa