Przeciwstawić się liderowi czyli derby z Victorią!

Już za dwa dni, w czwartek (Boże Ciało) rozegrana zostanie 24.kolejka brzeskiej A-klasy. Tego dnia Sokół Maszkienice podejmować będzie na własnym terenie lidera rozgrywek – Victorię Porąbka Uszewska. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Zbliżające się derby będą okazją do rehabilitacji po jesiennej klęsce jakiej doznał Sokół Maszkienice w Porąbce Uszewskiej. Wówczas to 24 października miejscowa Victoria sprawiła lanie naszej drużynie gromiąc ją w stosunku 8-2 i wylewając na głowy podopiecznych ogromny kubeł zimnej wody.

W dotychczasowych spotkaniach Victoria Porąbka Uszewska zgromadziła w swym dorobku 58. punktów (18z – 4r – 1p) i dzięki tej zdobyczy zajmuje w tabeli ligowej pozycji pierwszą lokatę wyprzedzając jednym punktem drugiego Strażaka oraz piętnastoma oczkami Sokół Maszkienice.
Podopieczni trenera Przemysława Łazarza w 23. spotkaniach 75-krotnie pokonywali bramkarza rywali i stracili przy tym 26 bramek. Najskuteczniejszym zawodnikiem „żółto – niebieskich” jest Sebastian Leś zdobywca 14 goli.

Właśnie pomiędzy Victorią, a Strażakiem rozegra się walka o mistrzostwo ligi i zarazem o awans z pierwszego miejsca do klasy okręgowej. W chwili obecnej jednak dwa te wspomniane zespoły zajmują miejsca premiowane awansem – Victoria z racji miejsca pierwszego, z kolei Strażak i jako drużyna mająca najwięcej punktów zdobytych z wszystkich grup A-klasy (Borkowianka 50, Strażak 57, Radłovia 59(jednak kolejka więcej niż pozostałe zespoły), Gromnik 56).

W minionej kolejce w spotkaniu na szczycie Victoria podzieliła się punktami ze Strażakiem Mokrzyska remisując 0-0. Więcej o meczu można zobaczyć tutaj -> http://sokolmaszkienice.futbolowo.pl/game/395438/victoria-porabka-uszewska-vs-strazak-mokrzyska

Ostatnie spotkanie pomiędzy Victorią, a Sokołem zakończyło się wysoką wygraną graczy z Porąbki. Szczegóły meczu (bramki, składy, kartki) można sprawdzić tutaj -> http://sokolmaszkienice.futbolowo.pl/game/319916/victoria-porabka-uszewska-vs-sokol-maszkienice