Trzecia wygrana z rzędu - pierwsze czyste konto Sokoła!

Z pełną pulą punktów oraz z czystym kontem wracają dzisiaj z Jodłówki zawodnicy Sokoła Maszkienice, którzy w meczu XVIII kolejki Ligi okręgowej pokonali na wyjeździe GOSiR Novi/Rzezawianka Rzezawa 2-0. Obie bramki dla naszej drużyny padły w I części meczu, a zdobywali je Maciej Buch oraz Szymon Sarzyński. Warto odnotować, że dzisiejsza wygrana była pierwszym meczem w tym sezonie, w którym „zielono – czarni” nie stracili bramki, a sztuki tej dokonał nominalny obrońca – Dawid Curyło, który na posterunku zastępował kontuzjowanego Marka Kalembę.

GOSiR Novi/Rzezawianka Rzezawa – Sokół Maszkienice 0-2 (0-2)

bramki:
0-1 Buch 22
0-2 Sarzyński 38

sędziował: Zbigniew Smoleń (KS Bochnia)
żółte kartki: K.Rysak, K.Orlik – Ryglowski, Kozieł, Tryka
widzów: 150

GOSiR: Trepa – Chruściel, Cisak(46 Daszczyk), Daniec, Lekki, K.Orlik, Radecki, K.Rysak, Włudyka(46 K.Żurawski), A.Żurawski(65 Wieciech), D.Rysak(78 Sekman)

SOKÓŁ: Curyło – Szabat, Stolarz, Ryglowski, Starosta, Socha, Baran, Kozieł, Sarzyński(62 Tryka), Tomczyk, Buch

Jak padły bramki:

0-1
Buch 22 – Kozieł schodzi ze środka na skrzydło, gdzie przy asyście dwójki obrońców gospodarzy dogrywa w pole karne do Bucha. Napastnik Sokoła spokojnie przyjmuje piłkę na 11m , obraca się w stronę bramki i bez problemu pokonuje Trepę.

0-2 Sarzyński 38 – Tomczyk z prawej flanki z „fałsza” zagrywa w „16” Rzezawy. Piłka odbija się jednak od zawodników i trafia pod nogi Sarzyńskiego, który wychodzi na czystą pozycję i minimalnym nakładem sił trafia w piłkę, a ta wtacza się do bramki gospodarzy. Dla Szymka było to premierowe trafienie w barwach Sokoła!