Wybrano ulubionego piłkarza Ziemi Tarnowskiej

Zakończone zostało głosowanie w plebiscycie Najlepszy Piłkarz i Trener Ziemi Tarnowskiej! Oficjalne wręczenie nagród i prezentacja laureatów odbędzie się na Gali Plebiscytu, a poniżej prezentujemy wstępne wyniki.

Perspektywa treningu z najlepszą małopolską drużyną obecnego sezonu ekstraklasy rozbudziła marzenia zawodników z lig regionalnych okręgu tarnowskiego. W plebiscycie wzięło udział 99 piłkarzy z trzech klas rozgrywkowych podokręgów: bocheńskiego, brzeskiego, tarnowskiego i żabieńskiego. Największą reprezentację miała klasa A - 40 kandydatów. Tuż za nią uplasowała się Klasa okręgowa - 32 graczy. O miano Najlepszego Piłkarza z Klasy B walczyło 27 zawodników. Niektóre drużyny reprezentowało po kilku zawodników.

O tytuł Najlepszego Trenera Ziemi Tarnowskiej sezonu 2016/2017 walczyło 28 szkoleniowców. Plebiscyt to dla nich okazja, by sprawdzić, czyj warsztat pracy jest najbardziej doceniany przez działaczy, kibiców oraz samych piłkarzy.

Zwycięzcy w każdej z kategorii (po jednym zawodniku z klasy okręgowej, Klasy A i Klasy B), na oficjalnej Gali otrzymają upominki oraz zaproszenia do udziału w treningu z piłkarzami Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Ponadto drużyny zwycięzców otrzymają wejściówki na jeden mecz ekstraklasy w Niecieczy. Przewidziane są też wyróżnienia dla zdobywców drugich i trzecich miejsc. Najlepszy trener także zostanie nagrodzony.

Głównymi partnerami plebiscytu są: Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Tarnowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej oraz Małopolski Związek Piłki Nożnej w Krakowie.

Klasa A - Najlepszy Piłkarz Ziemi Tarnowskiej

Patryk Tomczyk – 1 głos,
Mateusz Bogusz, Robert Płachno – 0 głosów,

Jan Kargul – 84 głosy – 4 miejsce w klasyfikacji trenerów