Wygrana Sokoła w ostatnim meczu sezonu!

Udanie rozgrywki ligowe w sezonie 16/17 zakończyli zawodnicy Sokoła Maszkienice, który w swoim ostatnim spotkaniu w sezonie i na poziomie A-klasy pokonali na własnym terenie Koronę Niedzieliska 3-0. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Tomasz Kozieł dwie oraz Maciej Buch.

Sokół Maszkienice – Korona Niedzieliska 3-0 (1-0)
bramki: Buch 33, Kozieł 63,90
sędziował: Maksymilian Żołądź (KS Żabno)
żółte kartki: Mateusz Węgrzyn, Płachno, Bogusz, Urbański
widzów: 250

SOKÓŁ: Kalemba – Bogusz, Curyło, Marek Węgrzyn, Lech(65 Urbański), Tomczyk, Płachno, Kozieł, Mateusz Węgrzyn(76 Kaczor), Buch(70 Janisz), Dzieński(83 M.Stolarczyk)

KORONA: Jaszczyński – Gawłowicz(40 D.Piątek), Hebda, Kruk, LIpchardt(75 T.Piątek), Madej, Stachowicz(49 Migdał), J.Stolarczyk, T.Wilk, Wojnicki, Mazur

Wynik meczu w 33 min otworzyli gospodarze. Błąd w komunikacji między obrońcą, a bramkarzem wykorzystał Buch, który uprzedził bramkarza Korony i umieścił piłkę w bramce gości. Na kolejne bramki licznie zgromadzeni dzisiejszego dnia kibice w Maszkienicach czekać musieli do drugiej połowy. W 63 min pięknym golem z okolic 25 m popisał się Kozieł, który mocnym uderzeniem z powietrza pokonał nieco wysuniętego Jaszczyńskiego, zrzucając piłkę ponad nim do bramki. Wynik spotkania w 90minucie ustalił ponownie Kozieł, którzy po prostopadłym dograniu ze środka pola minął wychodzącego Jaszczyńskiego i umieścił futbolówkę w bramce Korony. Dla Sokoła był to ósmy mecz w tym sezonie, w którym czyste konto zachował nasz etatowy golkiper – Marek Kalemba.

Warto odnotować, że dzisiejszy mecz był ostatnim w karierze dla Mirosława Dzieńskiego, który po dzisiejszym spotkaniu postanowił zawiesić buty na przysłowiowym kołku i nie obejrzymy go już na ligowych boiskach.