Wymiana zawodników na linii Sokół Maszkienice – Pogoń Biadoliny Radłowskie

Wymiana zawodników na linii Sokół Maszkienice  – Pogoń Biadoliny Radłowskie

W dniu dzisiejszym podpisane zostały trzy umowy transferowe, na mocy których barwy klubowe zmieni trójka zawodników. Z B-klasowej Pogoni Biadoliny Radłowskie do Sokoła przeniesie się 20-letni Wojciech Kura, a w przeciwnym kierunku powędrują 20-letni Michał Stolarczyk oraz 19-letni Dawid Kaczor. Wszystkie umowy są transferami czasowymi obowiązującymi do 30 czerwca 2018 roku.

Wojciech Kura urodził się 23 kwietnia 1997 roku. W swej przygodzie z piłką reprezentował barwy Pogoni Biadoliny Radłowskie, której jest wychowankiem, Startu Biadoliny Szlacheckie oraz Victorii Bielcza. Nowy zawodnik „zielono - czarnych” jest graczem lewonożnym, mogącym występować na obu bokach pomocy oraz w ataku. W obecnym sezonie Wojciech rozegrał 9 spotkań ligowych oraz jedno pucharowe. Na boisku spędził w sumie 900 minut, w których strzelił dla Pogoni 6 bramek. Przez całą rundę nie został ukarany przez sędziów żadnym kartonikiem.

W przeciwnym kierunku powędruje dwójka zawodników naszego klubu – Michał Stolarczyk oraz Dawid Kaczor. Obaj w minionej rundzie sporadycznie pojawiali się na boisku w koszulce Sokoła. Pierwszy ze wspomnianych trzykrotnie pojawiał się na placu gry - łącznie 31 min, drugi natomiast sześciokrotnie (138 min). Dzięki wypożyczeniu obaj zawodnicy będą mogli nabrać kolejnego doświadczenia w seniorskiej piłce - tym razem na poziomie B-klasy.

Całej wspomnianej trójce życzymy powodzenia w wiosennych rozgrywkach!

foto/video: https://www.facebook.com/pogonbiadoliny/