Kadra Sokoła Maszkienice przed rundą wiosenną

Już tylko tydzień pozostał do inauguracji rundy wiosennej w brzesko – bocheńskiej Lidze Okręgowej. W swoim pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej, w sobotę 24 marca, Sokół na wyjeździe zmierzy się z Radłovią Radłów. W przerwie między rundami doszło do małych roszad w kadrze „zielono-czarnych”, które opisujemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Do klubu przyszła piątka nowych zawodników:
Curyło Dawid(1992, obrońca/napastnik - Iskra Łęki) – definitywny
Tryka Paweł (1991, napastnik – Ceramika Harasiuki) - definitywny
Sarzyński Szymon (1995, obrońca/pomocnik - Ceramika Harasiuki) wypożyczenie,
Socha Kamil(1998, pomocnik - Okocimski KS Brzesko) wypożyczenie,
Stolarz Mateusz(1995, obrońca - Okocimski Brzesko / Sokół Borzęcin Górny) wypożyczenie,
Ryglowski Andrzej(1996, obrońca - Okocimski KS Brzesko) wypożyczenie,
Roman Natiaha (1994, bramkarz – wolny zawodnik)

Dwaj pierwsi, wspomniani zawodnicy przeszli do nas poprzez transfer definitywny - Curyło w rundzie jesiennej reprezentował barwy Iskry Łęki, a Tryka do naszej drużyny był tylko wypożyczony na okres pół roku. Po tym okresie zarząd postanowił definitywnie przetransferować go do Sokoła. Pozostali gracze trafiają do Maszkienic na półroczne wypożyczenie – Socha i Ryglowski z Okocimskiego, Sarzyński z Ceramiki Harasiuki, a Stolarz z Sokoła Borzęcin, do którego był wypożyczony w rundzie jesiennej z Okocimskiego. Dodatkowo po kontuzji kolana, do gry powraca Grzegorz Baran, którego uraz wyeliminował już na początku rundy jesiennej. Do skutku nie dojdzie transfer Wojciecha Kury, który obecnie przebywa za granicą i trener Jan Kargul nie mógłby do maja korzystać z jego usług. Kadrę uzupełni także kolejny zawodnik pochodzący z Ukrainy – Roman Natiaha, który występuje na pozycji bramkarza oraz zawodnicy młodzieżowi, głownie juniorzy starsi naszego klubu.

Ubytki:

W rundzie wiosennej w barwach Sokoła Maszkienice na pewno nie obejrzymy Roberta Płachno, który przeszedł do ligowego rywala - Sokoła Borzęcin oraz Dawida Kaczora, który występował będzie w B-klasowej Pogoni Biadoliny Radłowskie. Do pracy za granicą udał się także Mateusz Bogusz, który jest wprawdzie zgłoszony do rozgrywek (podobnie jak Wojciech Janisz i Robert Chmielarz), jednak bardzo rzadkie zjazdy do kraju uniemożliwiają regularną grę w Sokole. Do dyspozycji trenera nie będzie dostępny Krzysztof Zuzia, który cierpi na uraz kolana, które uszkodził sobie podczas zeszłorocznego meczu z Naprzodem Sobolów.

Kadra Sokoła przed rundą wiosenna (wszyscy zgłoszeni zawodnicy do rozgrywek)

bramkarze:
Marek Kalemba, Jarosław Wasyłek, Roman Natiaha

obrońcy: Mateusz Bogusz, Robert Chmielarz, Dawid Curyło, Mateusz Kubala, Dominik Postawa, Andrzej Ryglowski, Szymon Sarzyński, Pavlo Starosta, Mateusz Stolarz, Kamil Szabat, Marek Węgrzyn, Adam Zawada, Krzysztof Zuzia

pomocnicy: Grzegorz Baran, Wojciech Janisz, Daniel Kita, Tomasz Kozieł, Krzysztof Latocha, Marcin Maciejewski, Kamil Socha, Kamil Sojka, Mateusz Węgrzyn, Piotr Wronkowski,

napastnicy: Maciej Buch, Jan Kargul, Michał Stolarczyk, Patryk Tomczyk, Paweł Tryka, Artur Wardecki,

TRENER: Jan Kargul
II TRENER: Sławomir Drąg