O sześć punktów z Arkadią

Po ubiegłotygodniowej strzelaninie z Tymonem Tymową przed zawodnikami Sokoła ciężki mecz. W najbliższą niedzielę udadzą się bowiem oni do Olszyn na mecz z tamtejszą Arkadią, która w ligowej tabeli traci do naszej drużyny tylko dwa punkty. Początek spotkania o godzinie 14:00.

Arkadia jest jednym z jasnych punktów obecnego sezonu. Zawodnicy dowodzeni przez trenera Mieczysława Żabę z roku na rok zaliczają systematyczny progres , który przekłada się coraz lepsze zajmowane miejsce w tabeli. W chwili obecnej Arkadia zajmuje czwartą lokatę tracąc do lidera rozgrywek – Poręby Spytkowskiej trzy punkty. Do naszej drużyny, która jest tuż za plecami Poręby, gracze z Olszyn tracą już tylko dwa punkty, przez co niedzielny mecz będzie przysłowiowym spotkaniem o sześć punktów. W dotychczasowych dziesięciu kolejkach „żółto - zieloni” zdobyli 19.punktów (6z – 1r - 3), zdołali strzelić 22 braki oraz stracili ich 18. Najskuteczniejszym zawodnikiem niedzielnego przeciwnika jest Patryk Waśko, który zdobył do tej pory cztery bramki.

W minionej rundzie Sokół jak Arkadia dwukrotnie stanęły naprzeciwko sobie. Najpierw w Olszynach, Sokół rozgromił gospodarzy 5-1, a w rewanżu ponownie lepsi byli „zielono - czarni” wygrywając z Arkadią 4-1.

Garść statystyk przed niedzielnym spotkaniem: