Sokole derby w Borzęcinie

Liga okręgowa nie zwalnia tempa i już w najbliższą sobotę przed kibicami kolejne piłkarskie emocje. Sokół Maszkienice drugi raz z rzędu rozegra swoje spotkanie na wyjeździe – tym razem podopiecznych trenera Jana Kargula czeka wyjazd na mecz do Borzęcina z tamtejszym Sokołem. Pierwszy gwizdek arbitra wyznaczono na godzinę 17:00.

Sobotni mecz będzie obfitował w wiele podtekstów – w kadrach obu drużyn widnieją zawodnicy, którzy nie tak dawno byli po przeciwnej stronie barykady. W kadrze klubu z Borzęcina widnieją Grzegorz Lech oraz Robert Płachno. Pierwszy ze wspomnianych w naszym klubie spędził trzy sezony, w czasie których rozegrał 53 spotkania, a drugi cztery i pół sezonu, kiedy to zagrał w 118 spotkaniach i strzelił w tym okresie 31 goli. W kadrze naszej drużyny z kolei jest czwórka zawodników, którzy mieli mniejsze bądź większe epizody w klubie z gminy Borzęcin. Mowa tutaj o Grzegorzu Baranie, który grał tam w sezonie 14/15, Mateuszu Stolarzu, który grał w Sokole Borzęcin w rundzie jesiennej obecnych rozgrywek, Adamie Zawadzie, który jest wychowankiem tegoż klubu (w sobotnim meczu nie zagra z powodu wyjazdu zagranicznego) oraz o Dawidzie Curyło, który w sezonie 13/14 widniał w kadrze ówczesnego IV-ligowca, a przed startem rundy wiosennej przymierzany był ponownie do klubu z Borzęcina, jednak ostatecznie trafił do naszej drużyny.

Gracze z Borzęcina zaciekle walczą o utrzymanie w lidze okręgowej. Dzięki temu uporowi udało się im zdobyć na wiosnę taką samą ilość punktów jak przez całą rundę jesienną. W chwili obecnej zawodnicy grającego trenera Mariusza Zabiegały plasują się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli, zdobywając w siedemnastu spotkaniach 12 punktów (4w – 0r – 13p). Nad ostatnią Tarnavią „niebiescy” mają trzy punkty przewagi, a do poprzedzających drużyn tracą odpowiednio: 12-sta Radłovia - 2 punkty, 11-ty Naprzód i 10-sta Olimpia Bucze – po cztery punkty. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszego sobotniego rywala jest Mariusz Czarny, który strzelił dla swojej drużyny 9 bramek.

W minionej kolejce Sokół Borzęcin odniósł drugie z rzędu wiosenne zwycięstwo, a także wygrał pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. Na boisku w Mokrzyskach zawodnicy z Borzęcina po dwóch bramkach Mariusza Czarnego wygrali z miejscowym Strażakiem 2-0. Więcej o tym meczu tutaj -> http://sokolmaszkienice.futbolowo.pl/game/714431/strazak-mokrzyska-vs-sokol-borzecin-gorny

Poprzedni mecz pomiędzy oboma Sokołami, jaki rozegrany został w Maszkienicach, dostarczył zawodnikom oraz kibicom wielu emocji. Gospodarze po 70 minutach prowadzili już 4-1, jednak wtedy bramkę na 4-2 zdobył Nowiński, a w 83. min rozmiary porażki do jednego gola zmniejszył Wojdak. W końcówce okazję do doprowadzenia do remisu mieli przyjezdni, jednak gospodarze udanie odparli ataki Sokoła Borzęcin i tym samym utrzymali wynik, a trzy punkty zostały w Maszkienicach. Więcej o tym meczu tutaj -> http://sokolmaszkienice.futbolowo.pl/game/636128/sokol-maszkienice-vs-sokol-borzecin-gorny