Spotkanie IVA – Tymon ponownie zweryfikowane – walkower dla Tymona!

Jak czytamy we wpisie dostępnym na stronie internetowej IVY Iwkowa, ich spotkanie ostatniej kolejki, z Tymonem Tymowa zostało ponownie zweryfikowane i orzeczono w nim walkower na korzyść gości – Tymona. Powód? Brak wymaganej przerwy (48h) od zakończenia jednego meczu do rozpoczęcia kolejnego. Pełny wpis dostępny w rozwinięciu artykułu!

" Niestety. Kiedy wydawało się, że ciężka praca drużyny wykonywana przez ostatnie tygodnie przyniosła wymierny skutek w postaci utrzymania w grę weszły przepisy prawne które….pozbawiają nas punktów w rywalizacji z Tymonem Tymowa przyznając walkower rywalom zza miedzy.

Mowa o przepisie który mówi, że od zakończenia ligowego meczu do rozpoczęcia kolejnego tej samej drużyny musi minąć czas 48 godzin. Niestety, przy ustalaniu terminu pojedynku z LKSem Poręba Spytkowska (przypomnijmy- był to dzień 15 czerwca godzina 17:00) treść tego przepisu została przez pominięta. Na czwartkowym zebraniu Tarnowskiego Okręgowego związku Piłki Nożnej na wniosek kierownictwa drużyny Start 77 Biadoliny Szlacheckie tarnowscy oficjele przy uprzedniej weryfikacji wniosku z obowiązującymi przepisami,podjęli decyzję o przyznaniu walkowera dla ekipy Tymona Tymowa, z którym mierzyliśmy się w ostatniej kolejce sezonu.

W obliczu tego faktu komplikuje się kwestia utrzymania Ivy w brzeskiej A-klasie. Z dobrze poinformowanych źródeł wiadomo nam, że w najbliższy wtorek poznamy oficjalna decyzję o obsadzie drużyn naszej ligi na kolejny sezon. "

źródło: http://fanklubivy.futbolowo.pl/news,2989397,zielony-stolik-odbiera-nam-punkty-8230-.html