Awanse i spadki! (nasza analiza)

Dobiegły do końca rozgrywki w większości lig (III liga jeszcze do 29 listopada (!!!)) zakończyła rozgrywki dlatego chociaż w pewnym stopniu postanowiliśmy zasymulować jak wyglądałyby prawdopodobnie awanse i spadki od III ligi do brzeskiej A-klasy. Zapraszamy do lektury!

W przypadku błędów proszę o pozostawienie komentarza!

Skład III ligi południowo-wschodniej w sezonie 2016/17 (16 drużyn):

8 drużyn z Małopolskiego ZPN i Świętokrzyskiego ZPN:
Garbarnia Kraków (jeśli nie awansuje do II ligi), KP KSZO 1929 Ostrowiec Św. , Soła Oświęcim, Hutnik Nowa Huta, Łysica Bodzentyn, Podhale Nowy Targ, Sparakus Daleszyce oraz Unia Tarnów (jeżeli Garbarnia uzyska awans do II ligi), Skalnik Kamionka Wielka/MKS Trzebinia Siersza, Wierna Małogoszcz

8 drużyn z Lubelskiego ZPN i Podkarpackiego ZPN:
Motor Lublin (jeśli nie awansuje do II ligi), Resovia Rzeszów, Stal Rzeszów, Karpaty Krosno, Lublinianka Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski, JKS 1909 Jarosław, Polonia Przemyśl(jeżeli Motor uzyska awans do II ligi), Podlasie Biała Podlaska, Sokół Nisko

Spadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi świętokrzyskiej: Czarni Połaniec, Wisła Sandomierz, Korona II Kielce, Spara Kazimierza WielkaSpadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi wschodniej: Poprad Muszyna, Poroniec Poronin, Wolania Wola Rzędzińska, Unia Tarnów (jeśli GArbarnia nie awansuje do II ligi)
Spadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi zachodniej:Wisła II Kraków, Cracovia II, Beskid Andrychów

IV liga wschodnia

Awans: Skalnik Kamionka Wielka (jeśli wygra baraż z MKS-em Trzebinia Siersza)
Spadek: Ciężkowianka Ciężkowice, KS Zakopane, MLKS Polan Żabno, Sandecja II, Poprad Rytro, GKS Drwinia(jeśli Skalnik nie awansuje)

IV liga zachodnia

Awans: MKS Trzebinia (jeśli wygra baraż ze Skalnikiem)