Drugie w tej rundzie derby Gminy!

W najbliższą sobotę kibice Sokoła Maszkienice będą świadkami drugich w tej rundzie derbów gminy Dębno. Tym razem nasza drużyna uda się na mecz do Porąbki Uszewskiej, gdzie spotka się z tamtejszą Victorią. Początek tego spotkania o godzinie 17:00.

Victoria niezbyt udanie rozpoczęła rozgrywki ligowe w obecnym sezonie. Po 3. kolejkach gracze „żółto – niebieskich” zajmują w tabeli dopiero dziewiątą pozycję zdobywając w dotychczasowych spotkaniach tylko cztery oczka. Już w pierwszej kolejce uznała bowiem ona wyższość beniaminka – Temidy Złotej, ulegając na własnym obiekcie 1-3. W takim samym stosunku Victoria tydzień później ograła LKS Uszew, a w minioną niedzielę dość niespodziewanie podzieliła się punktami z innym tegorocznym beniaminkiem – Jednością Paleśnica 2-2.

O tym, że boisko w Porąbce Uszewskiej nie należy do przyjemnych zawodnicy trenera Kargula przekonali się w ubiegłym sezonie, gdy ulegli na wyjeździe 8-2. W rewanżu z kolei udanie odegrali się „zielono - czarni”, którzy pokonali na własnym terenie Victorię i tym samym zaprzepaścili jej szansę na awans z drugiego miejsca do klasy okręgowej.