Jedziemy do Sobolowa!

W teoretycznie ostatniej kolejce rundy jesiennej (w praktyce wygląda to nieco inaczej) Sokół uda się na najdalszy wyjazd rundy. Tym razem podopieczni trenera Jana Kargula zmierzą się na wyjeździe z ostatnią drużyną ligowej tabeli – Naprzodem Sobolów. Początek meczu w niedzielę, 5 listopada, o godzinie 14:00.

O tym, że Naprzód jest niewygodnym przeciwnikiem przekonały się już cztery drużyny, które tylko zremisowały z „czerwoną latarnią” rozgrywek. Do ósmej kolejki „okręgówki” gracze z Sobolowa byli jedyną drużyną w lidze, która nie miała na swoim koncie chociażby punktu! Wówczas to Naprzód zdobył pierwsze oczko w wyjazdowym meczu z Novi/Rzezawianka Rzezawa. Od tego momentu nastąpiła lekka zwyżka formy naszego niedzielnego przeciwnika, która poskutkowała trzema kolejnymi meczami, w których Naprzód zanotował zdobycz punktową. Wówczas to „zielono – czerwono – niebiescy” zremisowali po kolei z Radłovią, Jadowniczanką oraz Tarnavią. Passa przerwana została w miniony weekend, kiedy Strażak rozgromił na swoim obiekcie graczy z gminy Łapanów 12-1(!). W tabeli ligowej, jak już wspomnieliśmy wyżej - Naprzód zajmuje ostatnie 14 miejsce, zdobywając w jedenastu meczach(mecz z Okocimskim przełożony na 11 listopada) 4 punkty. Podopieczni trenera Stanisława Jachyma przewodzą w dwóch niechlubnych statystykach: najgorsza obrona w lidze (stracone 57 goli) oraz najmniej skuteczny atak (11 goli strzelonych). Blisko połowę bramek z całego dorobku bramkowego Naprzodu zdobył Grzegorz Solecki, który strzelił do tej pory 5 goli dla swojego klubu.

Miniona XII kolejka nie była szczęśliwa dla graczy z Sobolowa, którzy ulegli na wyjeździe Strażakowi Mokrzyska aż (!) 1-12. Honorową bramkę dla naszego niedzielnego rywala zdobył w 62. min Piotr Mazankiewicz. Więcej o meczu można przeczytać tutaj -> http://sokolmaszkienice.futbolowo.pl/game/655961/strazak-mokrzyska-vs-naprzod-sobolow

Dla obu drużyn będzie to pierwsze w historii oficjalne spotkanie o punkty. Do tej pory obie ekipy spotykały się tylko w spotkaniach kontrolnych. Ostatni taki mecz miał miejsce przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 13/14.

foto: https://www.facebook.com/pg/fotokapuscinski/photos/?tab=album&album_id=799464470228517