Kolejny cięzki mecz przed seniorami

Spadkowicz z klasy okręgowej będzie kolejnym, trzecim przeciwnikiem "zielono - czarnych" w ramach rozgrywek o mistrzostwo klasy A. Korona Niedzieliska, bo o niej mowa po rocznym pobycie w "okręgówce" powraca na boiska siódmej ligi. Początek niedzielnego spotkania pomiędzy Koroną, a Sokołem w niedzielę 30 sierpnia o godzinie 17:00.

Przed startem obecnego sezonu w zespole doszło do zmiany na stanowisku szkoleniowca pierwszej drużyny. Dotychczasowego trenera, Marka Małysę zastąpił wychowanek Strażaka Mokrzyska - Kamil Zachara, który będzie równocześnie trenerem jak i zawodnikiem klubu z Niedzielisk. Wraz z nowym coachem do Korony przed startem sezonu przyszedł były zawodnik IV ligowej Rylovii Rylowa Józef Stachowicz. W przeciwnym kierunku powędrowali m.in Marek Małysa pozostający obecnie bez klubu, czy Mikołaj Machalski, który reprezentuje teraz Błękitnych Przyborów.

W obecnym sezonie Korona rozegrała dwa spotkania i podobnie jak nasza drużyna zanotowała jedną wygraną oraz jedną porażkę. W I kolejce pokonała na własnym terenie Pogórze Gwoździec 3-2, natomiast w miniony weekend w identycznym stosunku bramkowym uległa na własnym obiekcie Strażakowi Mokrzyska 2-3. Na to spotkanie trener wystawił następujący skład: Szczupak - Kostuch, Kuciel(81 Krupa), K.Mazur, M.Mazur, Miszczuk(46 Hanek), Stachowicz, Wróbel(58 Kruk), A.Zachara(75 Madej), K.Zachara, Ł.Zachara. Najskuteczniejszymi zawodnikami w tych spotkaniach byli wspomniany chwilę wcześniej Józef Stachowicz oraz Łukasz Zachara - obaj zawodnicy zdobyli dla swojej drużyny po dwa gole.

Obie drużyny ostatni raz naprzeciwko siebie stanęły w sezonie 13/14, wówczas to w rundzie jesiennej Sokół w niezwykle szalonym meczu pokonał na wyjeździe Koronę Niedzieliska 5-4. W rewanżu lepsi okazali się goście z Niedzielisk, którzy ograli naszą drużynę 2-0.