Ligowe zaległości w Radłowie

Końcówka sezonu ligi okręgowej nabiera tempa. Do rozegrania zostały jeszcze cztery kolejki - w tym jedna zaległa. I to właśnie ta zostanie rozegrana w najbliższych dniach. W czwartek, 31 maja, w ramach czternastej serii gier (mającej odbyć się w marcu, a odwołanej z powodu złego stanu boiska) na murawie w Radłowie dojdzie do spotkania miejscowej Radłovii z Sokołem Maszkienice. Początek gry zaplanowany został na godzinę 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Drużyna naszego najbliższego przeciwnika nie może zaliczyć aktualnego sezonu do udanych. W trakcie pięciu ostatnich meczów Radłovia wygrała tylko raz. Znajduje to też odzwierciedlenie w ligowej tabeli, w której ekipa z Radłowa plasuje się dopiero na dwunastej pozycji. W 22 spotkaniach zawodnicy "biało-niebieskich" zdobyli 18 punktów. Na dorobek ten składają się cztery zwycięstwa, sześć remisów i dwanaście porażek. Jeśli chodzi o stosunek bramkowy, to jest on ujemny (-21). Przy 25 golach zdobytych, drużyna prowadzona przez Krzysztofa Paleja straciła ich 46.

Najskuteczniejszymi zawodnikami naszego czwartkowego rywala są Krzysztof Plebanek oraz Dominik Gąsawski. Obaj trafiali do bramki swojego przeciwnika po cztery razy.

W ostatniej kolejce zarówno Radłovia, jak i Sokół przegrali swoje spotkania. Zawodnicy trenera Paleja ulegli na własnym boisku drużynie GOSiRu-Novi Rzezawianka Rzezawa, która to pokonała rywala 2-1. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 16. minucie spotkania Rafał Łoboda. Skład, w jakim wystąpił w tej rywalizacji zespół naszego najbliższego oponenta dostępny jest tutaj ---> http://sokolmaszkienice.futbolowo.pl/game/715749/radlovia-radlow-vs-gosir-novi-rzezawianka-rzezawa

W poprzednim spotkaniu, jakie zostało rozegrane pomiędzy Radłovią a Sokołem, kibice mogli oglądać aż 9 trafień. W sierpniu 2017 roku, na własnym boisku, nasz zespół pokonał drużynę z Radłowa aż 7:2! Hat-trickiem popisał się wtedy Maciej Buch. Oprócz niego do bramki przeciwnika strzelali Tomasz Kozieł (x2), Robert Płachno oraz Patryk Tomczyk. Goście odpowiedzieli dwoma golami - Dominika Gąsowskiego oraz Michała Gostka. Więcej o tym spotkaniu tutaj ---> http://sokolmaszkienice.futbolowo.pl/game/612066/sokol-maszkienice-vs-radlovia-radlow

Tekst: Kacper Put