Mecz z podtekstami w tle

Mecz z  podtekstami w tle

W najbliższą sobotę odbędzie się nie tak długo wyczekiwany dla jednej ze stron tego pojedynku, mecz pomiędzy Iskrą Łęki, a Sokołem Maszkienice. Obie te ekipy łączy osoba Janusza Burego, który w rundzie jesiennej bronił barw Sokoła, a teraz wspomaga Iskrę w utrzymaniu ligowego bytu. Początek szlagieru o godzinie 16:00 na stadionie w Łękach.

Przedostatnia drużyna w tabeli – Iskra przed rozpoczęciem rundy wiosennej pozyskała kilku dobrych jak na ligowe możliwości zawodników, którzy w połączeniu z grającymi już graczami za główny cel mają obrane utrzymanie zespołu w A-klasie. Do ekipy prowadzonej przez trenera Piotra Zaparta dołączyli : Michał oraz Paweł Kusiak z Olimpii Kąty, Janusz Bury oraz Bogumił Szafrański z Sokoła Maszkienice, Damian Stąsiek z Jadowniczanki Jadowniki , Tomasz Roczniak z Orła Dębno oraz Kamil Legutko z Poręby Spytkowskiej. Kluczowe w tej układance jest nazwisko Janusza Burego, który po nieudanej rundzie jesiennej w Sokole postanowił zmienić barwy klubowe i przenieść się do Iskry.

Iskra po XIV kolejkach wraz ze Spółdzielcą Grabno jest jedną z dwojga najgorszych ekip w lidze. Wcześniej wspomnianą drużynę z Grabna wyprzedza tylko lepszym stosunkiem spotkań bezpośrednich. Zresztą jedyne punkty jakie przedstawiciele Gminy Borzęcin zdobyli w obecnym sezonie są za wygraną właśnie ze Spółdzielcą, którą pokonali w stosunki 5-1. Pozostałe trzynaście spotkań kończyło się mniej lub bardziej dotkliwszymi porażkami drużyny, w których podopieczni trenera Zaparta strzelili 15 goli, a stracili 58 bramek. Indywidualnie najwięcej goli zdobył Dawid Wójcik, który ma ich na swoim koncie 5 trafień

W pierwszej wiosennej kolejce Iskra udała się do Czchowa na mecz z Tymonem. Lepsi w tym spotkaniu okazali się „gospodarze”, którzy pokonali zespół rywali 2-1. Bramkę dla Iskry w 35 min gry zdobył Legutko.

W rundzie jesiennej mimo ogromnej przewagi Sokół pokonał Iskrę tylko 4-0. Bramki w tym spotkaniu zdobywali: 2 x Patryk Tomczyk, 1x Adam Zawada oraz Kamil Szabat.

Kilka podstawowych informacji na temat przeciwnika:

Klub Sportowy Iskra Łęki
Rok założenia:1965