Na zakończenie mini maratonu w okręgówce gramy z Olimpią Bucze

Przed nami trzy ostatnie kolejki ligi okręgowej sezonu 2017/2018. We wszystkich z nich Sokół swoje mecze rozgrywać będzie jako gospodarz. Najbliższy odbędzie się już w niedzielę, 3 czerwca. Tego dnia nasza drużyna zmierzy się z zespołem Olimpii Bucze. Początek spotkania na stadionie w Maszkienicach o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Pojedynek z Olimpią zapowiada się niezwykle interesująco, bowiem drużyna ta notuje aktualnie serię czterech wygranych spotkań z rzędu, w których zdobyła łącznie aż 18 goli. Sytuacja ma się nieco gorzej w tabeli ogólnej, w której zespół z Bucza, po 23 spotkaniach, znajduje się na ósmej pozycji i ma na swoim koncie 28 punktów. Na dorobek ten składa się osiem wygranych, cztery remisy i jedenaście porażek. Bilans bramkowy graczy trenera Marka Handzlika wynosi 0 (45 bramek zdobytych i tyle samo straconych). Najskuteczniejszym zawodnikiem naszego niedzielnego rywala jest Mikołaj Machalski, któremu 16 razy udało się zaskoczyć bramkarza przeciwnika. Plasuje się on w czołówce ligowej klasyfikacji strzelców.

W ostatnio rozegranej kolejce, a więc zaległej czternastej serii gier, Sokół przegrał swoje spotkanie z Radłovią Radłów 1-4. Ze zwycięstwa natomiast cieszyć się mogła Olimpia, która pokonała na swoim boisku Pagen Gnojnik. Mecz ten zakończył się ostatecznie rezultatem 3-0.

Ostatnią rywalizacją pomiędzy obiema drużynami było spotkanie rozegrane w drugiej połowie października 2017 roku. Wtedy to, na stadionie Olimpii, lepszym zespołem okazał się Sokół, który objął prowadzenie już w 8 minucie meczu. Pierwszego gola dla naszej drużyny zdobył Patryk Tomczyk, który przed przerwą dołożył jeszcze jedno trafienie i Sokół schodził do szatni po 45 minutach gry z dwubramkowym prowadzeniem. Olimpia odpowiedziała dopiero w końcówce spotkania (bramka Mikołaja Machalskiego), jednak to nie wystarczyło, aby odwrócić losy rywalizacji. Ostatecznie ze starcia zwycięsko wyszedł Sokół, który pokonał miejscowych 2-1.