Piast kolejnym przeciwnikiem Sokoła

Drugi raz w tym roku do Czchowa udadzą się zawodnicy Sokoła Maszkienice, którzy tym razem zmierzą się w walce o ligowe punkty z tamtejszym Piastem. Początek spotkania w sobotę 9 maja o godzinie 14:30. Serdecznie zapraszamy!

W tabeli Piast po dwudziestu kolejkach zajmuje w tabeli dziesiąte miejsce, zdobywając po drodze 25 pkt (8w – 1r – 11p). Podopieczni grającego szkoleniowca Krystiana Steca strzelili rywalom 49 bramek, a stracili ich 64. Indywidualnie najwięcej na swoim koncie ma ich Łukasz Tobiasz strzelec dziewięciu goli.

Od poprzedniego sezonu czarno – zieloni stali się prawdziwą zmorą czchowskiej drużyny, aplikując jej w trzech bezpośrednich spotkaniach 24 trafienia, a tracąc tylko ich 7. Do historii obu ekip przeszedł mecz z 14 września 2013 roku gdy Sokół rozniósł na swoim boisku rywali, aż 10-0 (!) nie byłoby w tym praktycznie nic dziwnego gdyby nie fakt, że wszystkie bramki, gospodarze strzelili w pierwszej połowie. Na drugą cześć meczu Piast już niestety nie wyszedł. W rewanżu również kibice obejrzeli dziesięć goli, drużyny podzieliły się punktami, bowiem spotkanie zakończyło się remisem 5-5. Runda wiosenna obecnego sezonu również potwierdziła, że Sokół jest koszmarem Piasta. Spotkanie zakończyło się rzadko spotykanym wynikiem 9-2 na korzyść gospodarzy.

Warty odnotowania jest fakt, że grającym szkoleniowcem Piasta jest Krystian Stec, były zawodnik naszego klubu. Krystian w Sokole występował w sezonie2003/04 gdy nasz klub występował w B-klasie i po udanych występach wywalczył awans do A-klasy.

Kilka informacji na temat naszego przeciwnika:

Piast Czchów Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Piast Czchów
Rok założenia:2006
Barwy:biało-czarne
Adres: Rynek 12, 32-860 Czchów
telefon: (14) 662-17-10, (535) 454-114
WWW: http://piastczchow.futbolowo.pl/
Stadion:Miejski w Czchowie
pojemność -2 000miejsc (200 siedzących) / oświetlenie - brak / boisko - 100mx64m
Prezes: Jarosław Gurgul
Trener: Krystian Stec