Podsumowanie 4. kolejki Ligi okręgowej

W sobotę odbyły się tylko dwa spotkania czwartej serii gier w brzesko/bocheńskiej okręgówce. Równocześnie o 17:00 wystartowały spotkania w Nowym Wiśniczu oraz w Buczu. W pierwszym z tych miejsc rywalizowali ze sobą dwaj tegoroczni beniaminkowie - Szreniawa oraz Sokół Borzęcin. Mimo początkowego prowadzenia gospodarzy z wygranej cieszyli się goście, którzy w II połowie zdobyli dwie bramki i dzięki temu przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Sędzia w tym spotkaniu pokazał aż dwie czerwone kartki – po jednej dla zawodnika Szreniawy i Sokoła. W drugim sobotnim meczu Olimpia Bucze pokonała (3-1) Orła Dębno, a kibice zgromadzeni na obiekcie w Buczu wszystkie bramki obejrzeli w pierwszej połowie spotkania. W drugiej połowie mimo okazji z obu stron gole już nie padły. W niedzielę kontynuowana była 4 kolejka, a najwcześniej rozpoczął się mecz w Sobolowie, gdzie Naprzód podejmował Pagen Gnojnik. Podopieczni Tobiasza Stokłosy nie pozostali gościom żadnych złudzeń ogrywając ich aż (7-1). Hattrickiem w tym meczu popisał się gracz gospodarzy - Grzegorz Solecki. Dalej bez wygranej i punktów w rozgrywkach LO pozostają zespoły Jadowniczanki oraz Arkadii. Obie wspomniane drużyny zaliczyły dzisiaj czwartą (Jadowniczanka) oraz trzecią (Arkadia) porażkę z rzędu. Gracze Rafała Polichta ulegli (mimo prowadzenia do przerwy 2-1) Rylovii Rylowa 2-3, a zawodnicy z Olszyn w takim samym stosunku przegrali na własnym obiekcie z Olimpią Kąty. W ostatnim niedzielnym meczu pierwszą porażkę w tym sezonie zanotowała Raba Książnice, która (3-1) uległa na wyjeździe Radłovii Radłów. Raba nie skorzystała zatem z okazji zajęcia fotela lidera rozgrywek kosztem Sokoła Maszkienice, który w tej kolejce nie rozgrywał swojego spotkania (przełożony na listopad mecz ze Strażakiem Mokrzyska).

Najwięcej goli8 – padły w meczu Naprzód Sobolów - Pagen Gnojnik (7-1),
Najmniej goli – 3 – padły w meczu Szreniawa Nowy Wiśnicz – Sokół Borzęcin (1-2),

➡ Radłovia Radłów - Raba Książnice 3-1

Mecz Strażak Mokrzyska – Sokół Maszkienice został przełożony i odbędzie się 16 listopada o godzinie 13:00.