Podsumowanie przygotowań!

O podsumowanie przygotowań naszej drużyny poprosiliśmy trenera Sokoła Maszkienice – Jana Kargula, który w swojej wypowiedzi omawia przygotowania, wzmocnienia drużyny oraz cele na rundę wiosenną. Zapraszamy do lektury!

Przygotowania rozpoczęliśmy 22 stycznia i trenowaliśmy dwa- trzy razy w tygodniu. To co sobie założyłem zostało wykonane szczerze mówiąc gdzieś w 60% .W pływ na to miały różne czynniki przede wszystkim praca i szkoła która uniemożliwiała niektórym z moich zawodników całkowite podporządkowanie się planowi przygotowań co w tej lidze jest zrozumiałe. Treningi prowadzone były w różnoraki sposób począwszy od zajęć aerobiku przez zajęcia w terenie i na Sali gimnastycznej, skończywszy na różnego rodzaju gierkach na orliku i hali w Borzęcinie. Do dyspozycji mieliśmy również basen i saunę w Brzeskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

W czasie okresu przygotowawczego zagraliśmy chyba najwięcej meczy sparingowych ze wszystkich zespołów całej ligi bo aż 7, co powinno zaprocentować w lidze. Większość zespołów z którymi mierzyliśmy się na co dzień występuje w wyższej klasie rozgrywkowej, co umożliwiało nam w większym stopniu zweryfikowanie zarówno naszego systemu gry jak i umiejętności i przydatności poszczególnych zawodników do określonych pozycji na boisku. Próbowaliśmy w nich gry w różnych ustawieniach w związku z czym wyniki nie były dla nas najważniejsze. Nie mniej jednak podczas tych spotkań popełnialiśmy proste błędy w grze defensywnej co skutkowało utratą bramek. W ostatnich natomiast stwarzaliśmy sobie mnóstwo sytuacji bramkowych, ale zawodziła nas skuteczność i nad tym musimy popracować. Mam nadzieję, że już niebawem będą tego widoczne efekty. Cieszymy się że ten okres się już kończy, wyciągnęliśmy z niego określone wnioski i z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz o ligowe punkty.

Jeśli chodzi o kadrę zespołu to robiliśmy wszystko żeby nasz zespół wiosną był jeszcze mocniejszy. Priorytetem było dla mnie wzmocnienie linii defensywnej, co udało się nam osiągnąć pozyskując Dominika Postawę z Jadowniczanki Jadowniki, który świetnie wkomponował się w nas zespół. Ponadto dołączył do nas na zasadzie wolnego transferu Kamil Bojdo(rocznik 1995) co daje mi pewne pole manewru jeśli chodzi o grę w składzie młodzieżowca. W ofensywie nową postacią jest Zdzichu Izworski zawodnik doświadczony a zarazem bardzo przebojowy pozyskany z Orła Stróże.

Na pytanie o co wiosną będzie grał Sokół Maszkienice odpowiem nieskromnie naszym celem jest zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc dających awans do klasy okręgowej. Wszyscy twardo stąpamy po ziemi i znamy układ naszego wiosennego terminarza, co zadania nam nie ułatwia. Zarówno ja jak i moi zawodnicy nie mamy w głowie przeświadczenia, że jesteśmy na tyle dobrzy, by ograć każdego, ale deklaruję ze w każdym meczu będziemy grać o pełną pulę. Zadanie jakie przed sobą stawiamy jest bardzo trudne, ale nie niewykonalne. Jesteśmy liderem po pierwszej rundzie i poprzeczkę zawieszamy sobie wysoko, a jak będzie boisko zweryfikuje.