Podsumowanie XIX kolejki Ligi okręgowej

Zmagania w dziewiętnastej kolejce rozpoczęły się już w sobotę o godzinie 13:00 w Gnojniku, gdzie miejscowy Pagen w bardzo ważnym meczu grał z Tarnavią. Z wygranej, dodajmy pierwsze w tej rundzie cieszyli się przyjezdni, którzy pokonali Pagen 2-1. Po tym meczu podopieczni Jarosława Ulasa pozostają jedyną drużyną w lidze, która nie wygrała jeszcze meczu na wiosnę. Przełamanie zaliczył Orzeł Dębno, który wygrał na swoim obiekcie z Radłovią Radłów i tym samym przerwał serię trzech wiosennych porażek. Radłovia z kolei po dobrym początku rundy, ponownie prezentuje się bardzo kiepsko w lidze. Litości dla swojego rywala nie miał lider rozgrywek – Okocimski Brzesko, który zaaplikował pół tuzina goli Rzezawiance Rzezawa, nie tracąc przy tym żadnego trafienia i pewnie pokonał na swoim terenie bocheńskiego beniaminka 6-0 – dla gospodarzy był to jedenasty mecz z rzędu na „zero z tyłu” oraz szesnaste zwycięstwo z rzędu. Podziałem punktów zakończył się mecz dwóch Sokołów – w Borzęcinie miejscowa drużyna 1-1 zremisowała z gośćmi z Maszkienic. Czwartą z rzędu wygraną odniósł w sobotę Naprzód Sobolów, który pokonał na wyjeździe Olimpię Bucze 2-1. Do 68 min prowadzili miejscowi, jednak wtedy bramkę na 1-1 strzelili goście, a w 83 min dołożyli drugiego i tym samym ustalili wynik całego meczu. Sędzia w tym meczu pokazał dwie czerwone kartki po jednej dla Olimpii (bezpośrednia) oraz Naprzodu (za dwie żółte). W jedynym niedzielnym meczu druga Rylovia, mimo iż na początku drugiej połowy przegrywała u siebie 0-2 ze Strażakiem Mokrzyska w zaledwie cztery minuty odrobiła z nawiązką straty, aplikując gościom trzy bramki i wygrywając spotkanie 3-2. W końcówce rzut karny obronił golkiper gospodarzy – Karol Baran.

Rylovia Rylowa – Strażak Mokrzyska 3-2

Mecz Olimpia Kąty – Jadowniczanka Jadowniki został przełożony i zostanie rozegrany 3 maja o godzinie 16:00.