Podsumowanie XV kolejki Ligi okręgowej

Z przytupem w nową rundę weszli zawodnicy „okręgówki”, którzy w sześciu rozegranych spotkaniach (mecz Orzeł – Novi/Rzezawianka przełożony) zdobyli 27 bramek, które z kolei dały średnią 4,5 bramki na jeden mecz. Zdecydowanie najwięcej ich padło w meczu „derbowym” dwóch Olimpii, gdzie górą byli gracze z Kąt, który zaaplikowali rywalom z Bucza sześć goli sami tracąc tylko jedną. Formą strzelecką błysnął tutaj pozyskany przed obecną rundą, Jakub Ogar strzelec trzech bramek dla gospodarzy. Pięć goli padło w meczu dwóch odmiennie plasujących się w tabeli drużyn – Rylovia 4-1 ograła przedostatni Naprzód Sobolów i utrzymała dystans do prowadzącego Okocimskiego, który z kolei ograł na wyjeździe Pagen Gnojnik 3-0. Piwosze wszystkie bramki zdobyli w ostatnich piętnastu minutach, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się doświadczony Daniel Policht, który oba gole zdobył w ciągu zaledwie 6 minut. Identycznym wynikiem kończyły się dwa mecze – Radłovia na wyjeździe pokonał 4-0 ostatni w tabeli Sokół Borzęcin, a Strażak Mokrzyska po klasycznym hattricku Broszkiewicza i karnym Pacury w takim samym stosunku pokonał na własnym terenie beniaminka z Tarnawy, Tarnavię 4-0. Emocji nie zabrało w meczu Sokoła Maszkienice z Jadowniczanką Jadowniki. Goście do 76 min prowadzili 2-0, jednak wtedy do odrabiania strat wzięli się miejscowi i w niemal ostatniej akcji meczu doprowadzili do remisu.

- Sokół Maszkienice – Jadowniczanka Jadowniki 2-2

Mecz Orzeł Dębno – Novi/Rzezawianka Rzezawa w powodu złego stanu boiska w Dębnie został odwołany i odbędzie się 3 maja o godzinie 17:00.