Podsumowanie XVI kolejki Ligi Okręgowej

W minionej 16 kolejce „okręgówki” doszło do dwóch mniejszych bądź większych niespodzianek -Olimpia Bucze pokonała u siebie Orzeł Dębno, a Naprzód Sobolów również na swoim terenie Pagen Gnojnik - oba mecze kończyły się takimi samymi wynikami (1-0). Bohaterami swoich drużyn byli odpowiednio Beniamin Stolarz oraz Dawid Serafin, którzy zdobyli w tych spotkaniach bramki na wagę trzech punktów. Po początkowych problemach swój mecz wygrał lider CANPACK Okocimski Brzesko, który w meczu na szczycie pokonał czwartą Olimpię Kąty 3-1. Jako pierwsi bramkę zdobyli goście, jednak schodząc na przerwę Okocimski już prowadził 2-1. W drugiej połowie „Piwosze” dołożyli jednego gola i pewnie wygrali swój czternasty (!) mecz z rzędu. Burzliwy przebieg miał mecz Novi/Rzezawianka Rzezawa – Strażak Mokrzyska. Goście prowadzili po pierwszej połowie, jednak w drugiej odsłonie meczu do obrabiania strat wzięli się miejscowi, którzy strzelili w tej części gry trzy bramki i wygrali mecz 3-1. Sporo pracy miał też sędzia, który pokazał w Jodłówce osiem żółtych i dwie czerwone kartki. Bez problemowe wygrane odniosły w sobotę druga Rylovia Rylowa oraz trzecia Jadowniczanka – obie drużyny ograły odpowiednio Radłovię Radłów 3-0 i Sokół Borzęcin 3-1. Czwartą wyjazdową wygraną w tym sezonie odniósł Sokół Maszkienice, który po trudnym meczu na jeszcze trudniejszym terenie ograł Tarnavię Tarnawa (2-1).