Podsumowanie XXII kolejki Ligi okręgowej

Sobota w Lidze okręgowej stała pod znakiem rywalizacji zespołów z dolnych rejonów tabeli . W dwóch przypadkach drużyny podzieliły się punktami – Radłovia Radłow – Naprzód Sobolów (2-2) oraz Sokół Borzęcin – Pagen Gnojnik (1-1). Z goła odmienny wynik padł w spotkaniu Tarnavii Tarnawa z Olimpią Buczem. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2-1, jednak tuż przed gwizdkiem na przerwę zawodnik Tarnavii otrzymał czerwoną kartkę i wydaje się, że był to punkt zwrotny. W II połowie na boisku rządzili przyjezdni, którzy zaaplikowali Tarnavii w tej części meczu pięć bramek i wygrali mecz 6-3. Ciekawy przebieg miał także mecz Strażaka Mokrzyska z Orłem Dębno – tutaj to gospodarze zmuszeni byli przez cały mecz gonić wynik i odrabiać straty. Bramkę na wagę wygranej Strażak zdobył w 92 min, pewnie egzekwując rzut karny. W ostatnim sobotnim meczu Rzezawianka uległa na swoim terenie Rylovii 2-4 – goście po 38 min prowadzili 3-0, jednak przed przerwą kontaktowego gola zdobyli miejscowi i wynik nadal wydawał się być sprawą otwartą. Rozmiary porażki zmniejszył jeszcze w 80 min D.Żurawski, jednak mecz zamknął gol dla gości strzelony w 92 min. W niedzielę rozegrano tylko dwa spotkania – w Brzesku, Okocimski nadal kontynuuje swoją zwycięską serię, pokonując u siebie w lokalnych derbach Jadowniczankę (2-1), zanotował dwudziesty pierwszy mecz z rzędu bez porażki w lidze! Serii siedmiu meczów bez porażki nie przedłużył Sokół Maszkienice, który uległ na swoim obiekcie Olimpii Kąty 0-2. Goście obie bramki zdobyli w ostatnich minutach meczu, a potrzebowali na to zaledwie dwie minuty.