Podsumowanie zaległych meczów oraz XX kolejki Ligi okręgowej

Dwudziesta kolejka LO rozpoczęła się w piątek od meczu dwóch drużyn, które na wiosnę nie wygrały jeszcze meczu – Strażak Mokrzyska podejmował Pagen Gnojnik. Gospodarze mimo mocno przetrzebionego składu do przerwy prowadzili 1-0, jednak na drugą połowę lepiej zmotywowani wyszli goście, którzy w tej części gry zdobyli dwie bramki i wygrali mecz 2-1. Dla Pagenu był to pierwszy wygrany mecz tej rundy, a Strażak zanotował już trzeci mecz na wiosnę, w którym mimo korzystnego wyniku do przerwy, ostatecznie przegrywał mecz. Dużo emocji było w spotkaniach drużyn walczących o utrzymanie – Tarnavia Tarnawa wygrała drugi mecz rzędu, pokonując u siebie Olimpię Kąty 3-1 (drugi dublet z rzędu zanotował gracz Tarnavii – Janecki). Dzięki tej wygranej gracze trenera Marcina Ziółkowskiego opuścili ostatnie miejsce, kosztem Sokoła Borzęcin, który na wyjeździe musiał uznać wyższość GOSiR-u Rzezawianka Rzezawa, ulegając 3-0. Skromne i ważne zwycięstwo odniosła także Radłovia, która pokonała Olimpię Bucze 1-0 i tym samym przeskoczyła w tabeli swojego sobotniego przeciwnika, awansując na jedenastą pozycję. W meczu Orła Dębno z Jadowniczanką Jadowniki kibice bramek nie obejrzeli – zawodnicy obu drużyn nie strzelili żadnego gola i mecz zakończył się wynikiem 0-0. W niedzielę rozegrano dwa mecze – Naprzód Sobolów uległ u siebie liderowi rozgrywek – CANPACK Okocimskiemu Brzesko 1-4. Dla gości był to dziewiętnasty mecz z kolei bez porażki, a gospodarze tym spotkaniem zakończyli swoją passę czterech kolejnych wygranych z rzędu. W ostatnim meczu XX kolejki Sokół Maszkienice pokonał Rylovię Rylowa 2-0. Dzięki takiemu wynikowi liderujący Okocimski do dwunastu punktów powiększył przewagę nad drugą Rylovią.

W zaległych meczach Orzeł Dębno pokonał u siebie GOSiR Rzezawiankę Rzezawa 3-2, natomiast Olimpia Kąty uległa Jadowniczance Jadowniki 1-3.