Postawić kropkę nad i – ostatni wyjazd Sokoła w sezonie!

W najbliższą niedzielę ostatnie spotkanie wyjazdowe w obecnym sezonie rozegrają zawodnicy Sokoła Maszkienice, którzy tego dnia zmierzą się na obiekcie sportowym w Czchowie z Tymonem Tymowa. Początek spotkania o godzinie 18:00!

Od momentu awansu Tymona w szeregi brzeskiej A-klasy, pojedynki klubu z Tymowej z zespołem Sokoła Maszkienice przynoszą kibicom sporo emocji i goli. W sześciu dotychczasowych spotkaniach pomiędzy obiema drużynami tylko raz zdarzyło się, aby w meczu padły mniej niż trzy bramki. Było to dokładnie 4 kwietnia 2015 roku, kiedy spotkanie Tymon – Sokół zakończyło się wynikiem 0-0. W pozostałych meczach padały następujące wyniki: 3-5, 4-1, 0-3, 3-7, 4-8. W bezpośrednich spotkaniach lepiej wypadają „zielono -czarni”, którzy wygrali cztery na sześć meczów. Dla gości z Maszkienic zbliżające się spotkanie może być jednym z najważniejszych w historii – w razie wygranej zapewnią sobie oni bezpośredni awans do klasy okręgowej.

Mimo, że podopieczni grającego trenera Pawła Pachoty nie grają domowych meczów na swym macierzystym stadionie w Tymowej, to na zastępczym boisku w Czchowie radzą sobie bardzo dobrze. Warto zaznaczyć, że Tymon na boisku w Czchowie zdobył w tym sezonie już 28 na 33 wszystkich możliwych do zdobycia punktów, wygrywając tam 9 meczów oraz zaliczając jeden remis i porażkę. W ogólnym rozrachunku Tymon Tymowa zajmuje w ligowej tabeli siódme miejsce, gromadząc w 22. spotkaniach wspomniane wcześniej 33 punkty (10z – 3r – 9p), strzelając 47 bramek oraz tracąc ich 48. Indywidualnie najskuteczniejszym zawodnikiem naszego niedzielnego przeciwnika jest Kamil Mendyk, który zdobył w tym sezonie osiem goli.

W minionej 22. kolejce Tymon Tymowa zremisował na wyjeździe z Victorią Porąbka Uszewska 1-1, a trener wystawił następujący skład -> sokolmaszkienice.futbolowo.pl/game/580029/victoria-porabka-uszewska-vs-tymon-tymowa

W minionej rundzie w spotkaniu rozegranym w Maszkienicach kibice obejrzeli dużą ilość goli (12), a z wygranej cieszyli się „zielono - czarni”, którzy ograli gości 8-4. Więcej szczegółów -> sokolmaszkienice.futbolowo.pl/game/503186/sokol-maszkienice-vs-tymon-tymowa