Seniorzy kontynuują dobrą passę – wygrana ze Strażakiem!

Trzeci, kolejny mecz bez porażki tej wiosny zaliczyli w dniu dzisiejszym zawodnicy Sokoła Maszkienice, którzy po zaciętym meczu pokonali na własnym terenie Strażaka Mokrzyska 3-1. Kibice wszystkie bramki obejrzeli dopiero w II połowie meczu – wynik meczu otworzył Tomczyk, chwilę później do remisu doprowadził Dziedzic, a w końcówce miejscowi zdobyli jeszcze dwa gole (Kozieł i Curyło) i tym samym Ci dwaj gracze ustalili wynik całego meczu.

Sokół Maszkienice – Strażak Mokrzyska 3-1 (0-0)

bramki:
1-0 Tomczyk 67
1-1 Dziedzic 71
2-1 Kozieł 83
3-1 Curyło 92

sędziował: Mariusz Świętek (Żabno)
żółte kartki: Ryglowski, Kozieł – Król
widzów: 260

SOKÓŁ: Kalemba – Szabat, Curyło, Stolarz, Ryglowski – Socha, Kozieł, Baran, Tomczyk – Buch, Tryka(88 Sarzyński)

STRAŻAK: Pacura – Król, Gibała, Duch, Moneta, Wiśniowski, Woda, Grochola, Jaworski, Broszkiewicz, Kołodziej(63 Dziedzic)

Jak padły bramki:
1-0 Tomczyk 67 – Buch zgrywa do Tomczyka krosowe podanie od Stolarza. Napastnik Sokoła w polu karnym mija obrońcę gości, przekłada piłkę na prawą nogę i uderzeniem obok golkipera zdobywa gola dla Sokoła
1-1 Dziedzic 71 – mocno wstrzeloną piłkę w pole karne przed siebie odbija Kalemba. Do futbolówki najszybciej dopada Dziedzic i umieszcza ją w bramce gospodarzy.
2-1 Kozieł 83 – pomocnik Sokoła schodzi do środka i „na zamach” mija dwójkę zawodników Strażaka. Będąc na wysokości 18 m oddaje strzał, który pomiędzy nogami bramkarza Strażaka wpada do bramki.
3-1 Curyło 92 – kapitalne uderzenie z rzutu wolnego obrońcy Sokoła, co widać dobitnie na poniższym filmiku.