Sokół w niedzielę zmierzy się z wiceliderem okręgówki!

Do bardzo ciekawego spotkania dojdzie w niedzielę na stadionie w Maszkienicach, gdzie zmierzą się między sobą dwie drużyny klasyfikowane w czołówce ligi – czwarty zespół „okręgówki”, Sokół, podejmie u siebie wicelidera rozgrywek – Rylovię Rylowa. Początek meczu o godzinie 17:00.

Obie drużyny bardzo dobrze weszły w rywalizację w rundzie rewanżowej. Wspólnie z liderującym CANPACK Okocimskim Brzesko, Rylovia oraz Sokół są jedynymi zespołami, które w rundzie wiosennej nie zaznały smaku porażki. Rylovia podobnie jak Okocimski ma komplet 15 punktów – pięć zwycięstwa w 5 meczach, a „zielono - czarni” na wiosnę uzbierali 11 oczek (trzy wygrane oraz dwa remisy).

DOŁĄCZ DO NASZEGO WYDARZENIA FACEBOOKOWEGO! KLIKNIJ NA ZDJĘCIU I PRZEJDŹ DALEJ!

Podopieczni grającego trenera Piotra Stawarza w osiemnastu spotkaniach zdobyli 43 punkty (13z – 4r - 1p). Do liderującego Okocimskiego Brzesko tracą dziewięć punktów, z kolei nad trzecią Jadowniczanką mają przewagę ośmiu punktów, nad czwartym Sokołem Maszkienice trzynaście, a nad piątą Olimpią Kąty czternaście oczek. Rylovię charakteryzuje jedna z najlepszych linii defensywnych w lidze – w osiemnastu meczach gracze z Rylowej stracili tylko trzynaście goli (średnia 1.38 na mecz), a bramkarze „biało-żółto-niebieskich” aż w dwunastu spotkaniach zachowywali czyste konta. Rylovia może się pochwalić również jednym z najskuteczniejszych zawodników ligi – Dawid Smęda z 14. golami zajmuje w klasyfikacji strzeleckiej drugą pozycję tracąc do lidera, Tomasza Gałki, siedem trafień.

W minionej, XIX kolejce Rylovia po ciężkiej przeprawie pokonała na swoim terenie Strażaka Mokrzyska 3-2, mimo iż jeszcze w 56 min przegrywała 0-2. Wtedy gracze z Rylowej wzięli się do odrabiania strat i z nawiązką odrobili straty w meczu. Więcej o spotkaniu tutaj -> http://sokolmaszkienice.futbolowo.pl/game/714440/rylovia-rylowa-vs-strazak-mokrzyska

Ubiegłoroczny pojedynek Rylovii z Sokołem odbył się dopiero w drugim terminie, 11 listopada, gdyż z powodu złego stanu boiska w Rylowej mecz, który miał się odbyć 24 września został odwołany. W Święto Niepodległości lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali Sokół 2-0 – bramki zdobywali wówczas Skrzyński oraz Smęda. Więcej o meczu tutaj -> http://sokolmaszkienice.futbolowo.pl/game/644458/rylovia-rylowa-vs-sokol-maszkienice