Świąteczna inauguracja piłkarskiej wiosny

Tydzień później niż pierwotnie zakładano rundę wiosenną zainaugurują gracze ligi okręgowej. Nasi zawodnicy rywalizację w rundzie rewanżowej rozpoczną od bardzo prestiżowego spotkania, w którym spotkają się z lokalnym przeciwnikiem – Jadowniczanką Jadowniki. Mecz zaplanowano na najbliższą sobotę 31 marca, (WIELKA SOBOTA), a pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o godzinie 15:00.

DOŁĄCZ DO NASZEGO FACEBOOKOWEGO WYDARZENIA!

Jadowniczanka w trakcie przygotowań do rundy wiosennej korzystała z obiektów Orlika oraz własnych terenów, gdzie od lutego ćwiczyli gracze Bartłomieja Janeczka. W trakcie przygotowań Jadowniczanka rozegrała dziewięć gier kontrolnych, z czego wygrała trzy mecze - KS Łękawica (10-0), Olimpia Wojnicz (4-3), Bruk-Bet Nieciecza u-19 (3-2), dwa zremisowała - Radłovia (2-2) oraz Polan II (2-2) oraz cztery przegrała – Dąbrovia (2-3), Tarnovia (0-5), Dunajec Zakliczyn (2-3), Poręba Spytkowska (0-3). Jak czytamy w rozmowie, jaką trener Jadowniczanki udzielił serwisowi futmal.pl (całość tutaj-> http://futmal.pl/news,43643.html) – Jadowniczanka będzie dysponowała węższą kadrą niż to miało miejsce w rundzie jesiennej, a braki w kadrze uzupełniane będą juniorami, których spora ilość grała w zimowych sparingach. Personaliów nowych zawodników na chwilę obecną jeszcze nie znamy – nie odnotowano żadnych nowych rejestracji w kadrze Jadowniczanki w systemie Extranet.

Po rundzie jesiennej Jadowniczanka w tabeli ligowej zajmuje ostatnie miejsce na podium, tracąc do lidera z Brzeska 12. punktów, a do drugiej Rylovii już tylko trzy. Sokół z kolei do swojego lokalnego przeciwnika traci sześć punktów, a różnica miejscowa między obiema drużynami wynosi 4 pozycje. Na dorobek punktowy klubu z Jadownik składa się siedem meczów wygranych (2-1 Sokół Borzęcin, 3-2 Pagen, 5-1 Olimpia K., 3-1 Orzeł, 4-2 Olimpia B., Radłovia 3-1, Rzezawianka 5-2,), cztery remisy (1-1 Strażak, 3-3 Sokół, 1-1 Naprzód, 0-0 Tarnavia) oraz dwie porażki (0-1 Rylovia, 1-2 Okocimski). Najskuteczniejszymi zawodnikami Jadowniczanki są Tomasz Mól oraz Andrzej Stec – obaj zdobyli dla swojej drużyny po 6 bramek. Ogółem gracze „zielono-czerwono-żółtych” strzelili w rundzie jesiennej 31 bramek, a stracili 18.

Sokół i Jadowniczanka ostatni raz spotkali się w minionej rundzie, a dokładniej miało to miejsce 19 sierpnia 2017 roku w trakcie II kolejki ligi okręgowej. Po zaciętym meczu obie drużyny podzieliły się punktami, choć gospodarze dwukrotnie prowadzili różnicą dwóch trafień. Ostatecznie, w końcówce spotkania, dwa rzuty karne pewnie wykonał Tomasz Kozieł i zapewnił naszej drużynie jeden punkt, a mecz skończył się wynikiem 3-3. Więcej o tym meczu - > http://sokolmaszkienice.futbolowo.pl/game/616918/jadowniczanka-jadowniki-vs-sokol-maszkienice