Szósty mecz bez porażki – Sokół pokonuje Rylovię!

W meczu dwóch niepokonanych na wiosnę drużyn lepszy Sokół Maszkienice. Gracze trenera Jana Kargula okazali się dziś lepsi od wicelidera tabeli Rylovii Rylowa, pokonując ich na własnym terenie 2-0.  Wynik otworzył w 35 min Tryka, który tym trafieniem przerwał swoją serię pięciu meczów bez strzelonego gola, a na 2-0 w 62 min podwyższył Kozieł, dla którego było to czternaste trafienie w obecnych rozgrywkach. Warto też zaznaczyć, że drugi raz w tej rundzie na zero z tyłu zagrała obrona Sokoła, a strzegący bramki Kalemba zaliczył indywidualnie pierwszy mecz bez puszczonego gola.

Sokół Maszkienice - Rylovia Rylowa 2-0 (1-0)

bramki:
1-0 Tryka 35
2-0
Kozieł 62
sędziował: Michał Sułek (KS Bochnia)
żółte kartki: Baran, Kozieł, Ryglowski, Tomczyk – Musiał, Krupa, Łucarz
widzów: 250

SOKÓŁ: Kalemba – Szabat, Curyło, Ryglowski, Starosta, Socha(78 Grodzki), Baran, Kozieł, Marek Węgrzyn (90 Sarzyński), Tryka (60 Buch), Tomczyk(90 Kita)

RYLOVIA: Czaja – Krupa, Łucarz(86 Pawula), Musiał(68 Górak), N.Ostrowski, Skrzyński, Stawarz(80 Wojnicki), Wojewoda, Zawada, Skowron(65 Augustyński), Motylski (72 A.Ostrowski)

Jak padły bramki:

1-0 Tryka 35 – Kozieł schodzi z lewej strony boiska do środka i podaje na 25 m do Starosty. Obrońca Sokoła uderza na bramkę Rylovii, a piłka po drodze kozłuje przed Czają przed co golkiper gości wypluwa ją przed siebie. Do odbitej piłki najszybciej dobiega Tryka i obok bramkarza Rylovii umieszcza ją w bramce
2-0
Kozieł 62 – koronkowa akcję Sokołą rozpoczął Baran. Pomocnik gospodarzy zagrał do Kozieła,a ten rozciągnął na prawą flankę do Sochy. Skrzydłowy gospodarzy w biegu dośrodkował piłkę na długi słupek, gdzie dobrze ustawiony był Marek Węgrzyn. Pomocnik podał jeszcze piłkę do Kozieła, a ten głową z najbliższej odległości wbił ją do bramki Rylovii.