W niedzielę zagramy ze Strażakiem!

Kolejne niedzielne popołudnie na boisku spędzą zawodnicy Sokoła Maszkienice, którzy udadzą się do Mokrzysk na szlagierowy mecz z tamtejszym Strażakiem. Początek spotkania w niedzielę 17 maja o godzinie 18:00.

Spotkania pomiędzy obiema drużynami od kilku sezonów należą do bardzo emocjonujących. Szczególnie pamiętny mecz rozegrano w sezonie 12/13, gdy pod wodzą Zbigniewa Osieckiego, 27 kwietnia Sokół pokonał na wyjeździe miejscowego Strażaka 1-0. Nie byłoby w tym zupełnie nic dziwnego gdyby nie fakt, że goście na mecz udali się praktycznie gołą jedenastką, a miejsce w bramce zajął nominalny pomocnik Mateusz Kubala. Jedyną, ale jakże ładną bramkę tego dnia zdobył Piotr Krawczyk.
Równie dramatyczny przebieg miało spotkanie z 14 czerwca 2014. Wówczas to przyjezdni do przerwy prowadzili 3-0, jednak zryw jaki zanotowali w przerwie spotkania gospodarze spowodował, że doprowadzili oni do wyrównania, a klasycznego hat-tricka zdobył wówczas Tomczyk i spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3.

Strażak w tabeli notowany jest na szóstym miejscu z 38 oczkami na koncie. Do naszej drużyny traci tylko jeden punkt, natomiast jego strata do lidera z Bucza wynosi osiem punktów (zarówno Olimpia jak i Strażak mają rozegrany jeden mecz mniej niż pozostałe zespoły). W dwudziestu spotkaniach podopieczni trenera Rogóża strzelili 48 bramek, a stracili ich 20 (najlepsza defensywa w lidze). Indywidualnie najwięcej trafień na swoim koncie ma Mateusz Broszkiewicz - strzelec 10 goli.

Dla trojga zawodników ten mecz będzie nad wyraz szczególny – mowa w tym przypadku o zawodniku Dominiku Postawie, który jest wychowankiem, a zarazem długoletnim zawodnikiem klubu z Mokrzysk. Z kolei w Strażaku mamy osoby Tomasza Rogóża oraz Darka Kurasa, którzy przez kilka dobrych sezonów "kopali" w Maszkienicach.