Wisła lepsza po sparingowej strzelaninie

Siedem bramek obejrzeli dzisiejszego popołudnia nielicznie zgromadzeni kibice w Szczucinie, w meczu towarzyskim, w którym zmierzyły się drużyny miejscowej Wisły oraz gości z Maszkienic. Z końcowego tryumfu cieszyli się gospodarze, którzy pokonali przyjezdnych 4-3, choć do przerwy prowadzili już 2-0. W II połowie do odrabiania strat ruszyli „zielono - czarni”, którym udało się po pewnym czasie zniwelować stratę, a nawet wyjść na jednobramkowe prowadzenie, którego nie udało się utrzymać do końca i ze sparingowego zwycięstwa cieszyła się Wisła.

Wisła Szczucin - Sokół Maszkienice 4-3 (2-0)

Sędziował:Paweł Łachut (Żabno)

Wisła: Szymański - Gmyr (46 M.Żuchowicz), K.Dynak, Nowak, Trójniak – D.Dynak (46 Krupa), Bator, Kołton, Młodziński (46 Gądek) – K.Żuchowicz, Wołoszyn (46 Łabuz).

Sokół: Kalemba - Szabat, Zawada, zawodnik testowany, Węgrzyn - Węgrzyn, Płachno, Sojka, Baran, Kaczor, Tomczyk, grali także Bogusz, Kita, Stolarczyk.

Dzisiejszy sparing odbył się na głównej płycie przy Witosa. Spotkanie mogło się podobać, bo od początku było rozgrywane na pełnym gazie. W pierwszej połowie więcej sytuacji podbramkowych miała Wisła, z których udało się wykorzystać dwie. Szczególnie mógł się podobać gol na 1:0, gdy Wiślacy szybkimi podaniami efektownie rozmontowali defensywę przyjezdnych.

Jednak w drugiej części meczu, dość niespodziewanie Sokół szybko i w krótkim czasie doprowadził do remisu. Zaraz później wyszedł nawet na prowadzenie po precyzyjnym uderzeniu z dystansu. Wisła podrażniona takim obrotem wydarzeń w ostatnich dwudziestu minutach przycisnęła rywala. Efektem tego były bramki dające ostatecznie im zwycięstwo.

Z różnych względów w dzisiejszym spotkaniu w barwach Sokoła Maszkienice nie zagrali Tomasz Kozieł, Mateusz Kubala, Maciej Buch oraz Wojciech Janisz.

W związku z tym, że Sokół do rozgrywek Pucharu Polski przystąpi dopiero od II rundy, sztab szkoleniowy podjął decyzję o rozegraniu jeszcze dwóch spotkań kontrolnych. Pierwsze już w najbliższy czwartek, przeciwnikiem będą juniorzy Okocimskiego Brzesko. Trwają natomiast poszukiwania przyszło weekendowego rywala.