Wojciech Wojdak wicemistrzem świata!

Pochodzący z Maszkienic, a reprezentujący ponownie od roku barwy BOSiR-u Brzesko – Wojciech Wojdak w dniu wczorajszym podczas pływackich MŚ w Budapeszcie na długim basenie, sięgnął po tytuł wicemistrza świata na dystansie 800 metrów w stylu dowolnym. Reprezentant Polski wspomniany wcześniej dystans przepłynął w czasie 7:41,73, co aktualnie jest nowym rekordem kraju, a także nowym rekordem życiowym Wojciecha (poprzedni rekord życiowy: 7:46,90). Pomiędzy Wojtkiem uplasowali się dwaj Włosi – mistrzem świata z czasem 7:40,77 został Gabrielle Detii, a najniższe miejsce na podium zajął Gregorio Paltinieri – 7:42,44.

Aby na bieżąco śledzić poczynania Wojciecha zapraszamy do obserwowaniajego profilu na facebooku -> https://www.facebook.com/wojtek.wojdak.fanpage/

Dla Wojciecha Wojdaka i jego trenera – Marcina Kacera to nie koniec zmagań na MŚ w Budapeszcie. Najpierw przed pochodzącym z Maszkienic pływakiem eliminacje na dystansie 1500 metrów - 29.07 (sobota) – start o godzinie 10:44, a w razie awansu do sesji finałowej - start  w niedzielę 30 lipca o godzinie ok. 18:38.

Transmisję z MŚ w Budapeszcie przeprowadza TVP Sport.

Wyścig na 800 metrów w stylu dowolnym:

1. Gabriele Detti – 7:40,77
2. Wojciech Wojdak – 7:41,73
3. Gregorio Paltrinieri – 7:42,44

4. Henrik Christiansen – 7:44,21
5. Yang Sun – 7:48,87

Zarząd oraz zawodnicy Sokoła Maszkienice gratulują naszemu rodakowi osiągnięcia tam spektakularnego sukcesu i życzą powodzenia w kolejnych jego startach!