Zakończyć sezon zwycięstwem

Przed nami ostatnia, dwudziesta szósta kolejka ligi okręgowej sezonu 2017/2018. Po ostatnich trudnych spotkaniach naszej drużynie na zakończenie przyjdzie zmierzyć się z zespołem Naprzodu Sobolów. Mecz ten, podobnie jak większość z całej serii gier, zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę, 16 czerwca. Początek rywalizacji o godzinie 17:30 na stadionie w Maszkienicach. Serdecznie zapraszamy!

Naprzód to drużyna z dolnej części tabeli. Po dwudziestu pięciu rozegranych spotkaniach zajmuje aktualnie 12. pozycję i ma na swoim koncie 24 punkty. Na dorobek ten składa się sześć zwycięstw, tyle samo remisów oraz trzynaście porażek. Zespół prowadzony przez trenera Marcina Manelskiego ma ujemny stosunek bramkowy (-46). Przy 38 golach strzelonych nasz najbliższy przeciwnik stracił 84 bramki. Najlepszym strzelcem drużyny z Sobolowa jest Tomasz Sotoła, który trafił do siatki oponenta jedenastokrotnie.

W ostatniej, 25. kolejce, Sokół Maszkienice przegrał na swoim boisku 1-2 z Okocimskim Brzesko. Była to dla naszej drużyny piąta już porażka z rzędu. Dużo bardziej zadowoleni mogli być gracze Naprzodu, którzy na własnym obiekcie rozgromili zespół Strażaka Mokrzyska aż 6-1. Po dwa trafienia zapisali na swoich kontach Tomasz Sotoła oraz Tomasz Trybuła. Po jednym dołożyli Stanisław Kasiński oraz Mariusz Kasprzyk. Wszystko to pozwoliło ekipie z Sobolowa na odniesienie wysokiej wygranej oraz zapewnienie sobie utrzymania w lidze okręgowej na przyszły sezon.

Do ostatniej rywalizacji pomiędzy sobotnimi rywalami doszło na początku listopada 2017 roku. Wtedy to, na stadionie Naprzodu, lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali nasz zespół 3-1. Wynik spotkania rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Na bramkę strzeloną w 4. minucie meczu przez Mariusza Starkowskiego bardzo szybko, za sprawą Pawła Tryki, odpowiedział Sokół. Niedługo później Naprzód zdobył jednak kolejne dwa trafienia. Bramki strzelali Jakub Kmiecik oraz Mariusz Kasprzyk z karnego.