Kocik bez awansu, Gryf z utrzymaniem!

Wczorajszym ostatnim spotkaniem II ligi oficjalnie zakończyliśmy sezon futsalowy w Tarnowie z udziałem naszych zawodników.

Mateusz Kubala broniąc barw Kocika/Grabówki zajął ze swoją drużyną trzecią pozycję w lidze. Do pozycji premiowanej awansem brakło jednak jego drużynie aż 13. punktów, gromadząc 40 oczek (12w- 4r - 6) zdobywając 83 bramki, a tracąc ich 56. Kocik może się poszczycić za to najlepszym strzelcem, bowiem Kamil Kużdżał z 40 trafieniami został królem strzelców II ligi. Indywidualne statystyki Mateusza nie są imponujące – zdobył on 1 bramkę oraz obejrzał jedną żółtą kartkę. Po reorganizacji Kocik będzie występował w I lidze (II poziom rozgrywkowy).

Gryf po bardzo udanym poprzednim sezonie (III miejsce) był jednym z faworytów rozgrywek, jednak z biegiem czasu zawodnicy musieli zmienić cele i rozpoczęła się walka o utrzymanie, która została zakończona powodzeniem. Problemy kadrowe ciągnące się przez cały sezon za drużyną z Borzęcina odcisnęły swoje piętno i przyczyniły się do zajęcia dopiero 9 lokaty w obecnych rozgrywkach.
Drużynę „biało-zielonych” w trakcie sezonu reprezentowało w sumie czterech zawodników związanych z naszym zespołem. Poniżej statystyki tejże czwórki (mecze,bramki, kartki)
- Dawid Curyło – 8 – 8 – 1,
- Robert Płachno – 17 – 5 – 3,
- Adam Zawada – 20 – 2- 1,
- Tomasz Kozieł – 2-1-0,

W przyszłych rozgrywkach Gryf będzie występował w nowo utworzonej Ekstraklasie Futsalu, w której znajdzie się 10 najlepszych zespołów futsalowych w Tarnowie.

Dodatkowo w przyszłym sezonie 2016/2017 Tarnowska Liga Futsalu będzie przeniesiona na alternatywne hale w Tarnowie, ze względu na modernizację Hali Jaskółka. Miejsce i termin będzie znany dopiero po wakacjach, ale wstępnie można przyjąć, że inauguracja nastąpi 17 października, a planowane zakończenie w ostatnim tygodniu lutego. Na początku marca zaś planowane są baraże, a w nich wystąpią drużyny z miejsc: 3 i 8.

dane: futsal.tarnow.pl / Gryf Borzęcin / własne