„Obrona Częstochowy” Sokoła w Kątach

Autobus, który od pierwszego gwizdka postawili w polu karnym zawodnicy Sokoła utrzymywał swoją rolę do 82 min gdy w polu karnym Nowak sfaulował zawodnika Olimpii, a rzut karny na bramkę zamienił M.Cebula. Goście obronę Olimpii zaskoczyli już w 2 min gry gdy podanie ze środka pola na bramkę zamienił Curyło. Od tego momentu Maszkieniczanie skutecznie bronili dostępu do swojego przedpola,a dobrze funkcjonująca w tym spotkaniu obrona skutecznie wybijała ataki gospodarzy, którzy z przebiegu spotkania byli drużyną lepszą aczkolwiek w decydujących momentachbrakowało szczęścia albo dobrze w bramce spisywał się Grzesik.

Warty odnotowania jest fakt, że Sokół na mecz do Kąt udał się w bardzo osłabionym składzie(brak 8 zawodników), z jednym zawodnikiem rezerwowym oraz nominalnym bramkarzem – Palejem w ataku. Remis w takim składzie i po takim meczu można uznać za wielki sukces w wykonaniu naszej drużyny. Dodatkowo gospodarze spotkanie kończyli w „10”, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał D.Cebula.

Olimpia Kąty – Sokół Maszkienice 1-1 (0-1)
Bramki: M.Cebula 82 (karny) – Curyło 2 min
Sędziował: Łukasz Węglarz (KS Brzesko)
Żółte kartki: Stanuch, D.Cebula (dwie – Kądziołka, Nowak