Autor:

bryku. aka gB.#

Utworzono:

30.05.2016

Drużyna z Biadolin Szlacheckich poniosła kolejną, czwartą z rzędu porażkę w rozgrywkach ligowych, tym razem ulegając na własnym boisku LKS Porębie Spytkowskiej 0:2.

Do pierwszej jedenastki po czwartkowej nieobecności (w przegranym 2:3 meczu przeciwko Tymonowi Tymowa) powrócili Mateusz Banaś oraz Paweł Przeklasa. Ponownie nieobecnymi w drużynie byli zaś Grzegorz Urbański oraz Rafał Plewa. Zabrakło także Tomasza Matury. Dodatkowo podczas przedmeczowej rozgrzewki kontuzji nabawił się golkiper naszego zespołu, Maciej Kozioł, którego w bramce i wyjściowej jedenastce zastąpił Grzegorz Chmioła.

W pierwszej połowie lekką przewagę uzyskali gospodarze. Szwankująca jednak poważnie na wiosnę skuteczność naszej drużyny dała o sobie znać także w spotkaniu z Porębą. Dobrą okazję na otwarcie wyniku meczu zmarnował Jakub Wojtas, strzałów z dystansu próbowali zaś Mateusz Banaś oraz Jakub Bednarek. Stojący w bramce ekipy gości Mateusz Bieniek, nie dał się jednak pokonać.

Najlepszą okazję w pierwszych 45 minutach stworzyli sobie jednak goście z Poręby Spytkowskiej. Mogli oni wyjść na prowadzenie za sprawą skutecznie wykonanego rzutu wolnego. Strzał jednego z graczy naszego rywala wylądował jednak tylko na słupku bramki strzeżonej przez Grzegorza Chmiołę.

W pierwszej części gry licznie zgromadzeni na stadionie w Biadolinach Szlacheckich kibice nie ujrzeli żadnych bramek, żółtymi kartkami po stronie gospodarzy ukarani zostali natomiast Mateusz Banaś oraz Jakub Bednarek.

Pierwsze 25 minut drugiej połowy gry nie zmieniło obrazu gry. Optyczną przewagę utrzymywali gospodarze, jednak w żaden sposób nie przekładało się to na zdobyte bramki. W 51 minucie meczu żółtą kartką ukarany został występujący tego popołudnia w ataku ekipy Startu 77, Paweł Przeklasa.

W 58 minucie spotkania także kartonik tego samego koloru ujrzał Adrian Gurgul, co oznacza, iż napastnik gospodarzy z powodu nadmiaru żółtych kartek nie wystąpi w kończącym sezon 2015/2016 spotkaniu z Ivą Iwkowa w 26 kolejce ligowej.

Otwierająca wynik meczu bramka została zdobyta przez Mateusza Schmidta w 69 minucie meczu. W piłkę nie trafił Mateusz Banaś co skrzętnie wykorzystał gracz Poręby Spytkowskiej z bliskiej odległości pokonując Grzegorza Chmiołę.

Podłamani stratą gola gospodarze nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć - wszystkie dośrodkowanie i zagrania w pole karne ekipy gości padały łupem etatowego napastnika a broniącego tego popołudnia w bramce gości Mateusza Bieńka.

W doliczonym czasie gry ze skuteczną kontrą wychodzili zawodnicy z Poręby Spytkowskiej. Mateusz Banaś ratunkowym faulem zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Łukasza Zycha, za co ukarany został drugą w tym meczu żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką. Był to jednocześnie czwarty kartonik tego koloru obrońcy Startu 77 w ostatnim czasie, co oznacza, iż nie zobaczymy go, ponownie jak Adriana Gurgula, w sobotnim spotkaniu z Ivą w Iwkowej.

W ostatniej akcji meczu Konrad Kusion sfaulował w polu karnym jednego z zawodników Poręby Spytkowskiej, za co arbiter prowadzący mecz, podyktował jedenastkę. Skutecznie wykorzystał ją najskuteczniejszy w drużynie gości Łukasz Zych pakując piłkę w lewy róg bramki naszego golkipera.

Start poniósł czwartą porażkę z rzędu, tym razem ulegając Porębie Spytkowskiej 0:2. Wygrana gości sprawia, iż spadamy na 5 miejsce w tabeli, kosztem właśnie naszego ostatniego rywala. Zespół z Biadolin Szlacheckich złapał bardzo wyraźną obniżkę formy, którą miejmy nadzieję, uda się zażegnać w ostatnim meczu tego sezonu, przeciwko Ivie na stadionie w Iwkowej.

Słaba końcówka sezonu spowodowana jest nie tylko obniżką dyspozycji zawodników Startu, ale też z pewnością licznymi kontuzjami i nieobecnościami w poszczególnych spotkaniach ligowych. W ostatnim meczu sezonu 2015/2016 zespół z Biadolin Szlacheckich pojedzie do Iwkowej ponownie osłabiony: bez najlepszego strzelca drużyny, Adriana Gurgula, prawego obrońcy Mateusza Banasia, wątpliwa jest także obecność Rafała Plewy i Grzegorza Urbańskiego. Tak czy inaczej trzeba pozytywnie zakończyć rozgrywki w 2016 roku i powalczyć w Iwkowej o 3 punkty, aby w dobrych humorach udać się na wakacyjną przerwę.

Jak krzyczał niejednokrotnie na spotkaniu Startu jeden z kibiców naszej drużyny: " Start grać, k***a mać ! ".

XXV kolejka ligowa Brzeskiej Klasy A:

Start 77 Biadoliny Szlacheckie 0:2 LKS Poręba Spytkowska

* Start 77: SKŁAD: Grzegorz Chmioła - Mateusz Banaś, Stanisław Pałka (C), Konrad Kusion, Jakub Bednarek - Stanisław Gibała, Adrian Gurgul (Sebastian Wojtas 63'), Krzysztof Pałka, Adam Wołek - Jakub Wojtas, Paweł Przeklasa.

* Start 77: BRAMKI: brak.

* Start 77: NIEWYKORZYSTANE ZMIANY: Mariusz Wodka, Dariusz Sacha, Maciej Kozioł.

* LKS Poręba: SKŁAD: Bieniek M., Borowiec M., Maksimczyk (73 Łukasik), Sowa, Borowiec K., Strugała, Goryczko Sz., Gołąb, Schmidt M., Karcz, Zych Ł.

* LKS Poręba: BRAMKI: 0:1 Mateusz Schmidt 69', 0:2 Łukasz Zych (90'+4, k.).

* LKS Poręba: NIEWYKORZYSTANE ZMIANY: Kamil Legutko, Wojciech Rzenno, Krzysztof Schmidt.