Horror z happy endem dla Sokoła!

Solidną dawkę emocji dostarczyli swoim kibicom zawodnicy Pagenu Gnojnik i Sokoła Maszkienice, którzy dzisiaj mierzyli się ze sobą w meczu XXI kolejki Ligi okręgowej. Prowadzenie w tym pojedynku zmieniało się z minuty na minutę, a z końcowego sukcesu cieszyli się goście, którzy praktycznie w ostatniej akcji meczu zapewnili sobie wyjazdowe zwycięstwo z Pagenem, pokonując ich 5-4. Dla Sokoła był to siódmy mecz z rzędu, w którym podopieczni trenera Jana Kargula nie zaznali smaku porażki.

Pagen Gnojnik – Sokół Maszkienice 4-5 (2-2)

widzów: 90

PAGEN: Lis – Krzyszkowski, Stanuszek, Rubin, Sacha, A.Konstanty, T.Górak, Misina, Ulas, Tadel(68 W.Górak), Górka

SOKÓŁ: Kalemba – Ryglowski, Curyło, Stolarz, Starosta(68 R.Chmielarz), Socha, Kozieł, Baran, Marek Węgrzyn(64 Szabat), Buch, Tryka (78 Sarzyński)

- W 92 min rzutu karnego nie wykorzystał Kozieł – jego uderzenie obronił bramkarz gospodarzy.

- Spotkanie pierwotnie zaplanowane na 18:00 rozpoczęło się z 15-minutowym opóźnieniem. Powodem takiego stanu rzeczy był brak kart zdrowia dwójki zawodników gospodarzy.

Jak padały bramki w dzisiejszym spotkaniu:
1-0
Górka 5 – stratę w środku pola wykorzystał Ulas, który prostopadłym podaniem uruchomił Górkę, a ten uderzeniem obok Kalemby i umieścił piłkę w bramce

1-1 Tryka 8

2-1 Ulas 21 – Górka przy linii końcowej wygarnął piłkę Curyle i podał na 8 m do Ulasa. Grający szkoleniowiec podprowadził piłkę wzdłuż bramki, a następnie uderzył między nogami zawodników , a piłka po jego uderzeniu wpadła w długi róg bramki Sokoła.

2-2 Stolarz 40 – dośrodkowanie z rzutu rożnego Kozieła spożytkował ustawiony na długim słupku Stolarz, który uderzeniem głową pod poprzeczkę pokonał Lisa.
3-2 Górka 48 – błąd obrony Sokoła wykorzystał Górka, który uprzedza w ostatniej chwili Stolarza i kolejny raz w sytuacji sam na sam nie daje szans bramkarzowi gości.

3-3 Buch 60 – Buch „na zamach” mija na narożniku „16” zawodnika Pagenu, a następnie uderza futbolówkę w stronę bramki Lisa. Piłka szczęśliwie dla gości znajduje drogę do bramki pomiędzy interweniującym bramkarzem, a słupkiem.

3-4 Buch 85 – przechwyt w środku pola Barana trafia do Kozieła, który ekspediuje piłkę na prawą stronę do Sochy. Pomocnik Sokoła ścina z nią do środka i oddaje mocne uderzenie po ziemi, które przed siebie odbija Lis. Do piłki najszybciej dopada Buch i umieszcza ją w bramce.

4-4 Rubin 87 – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym najlepiej odnajduje się Rubin, który w ogromnym zamieszaniu mocnym uderzeniem nie daje szans Kalembie.

5-4 Kozieł 92 – w polu karnym sfaulowany został Kozieł. Do piłki podszedł sam poszkodowany…