IV – ligowcy poza burtą Pucharu Polski!

Dużego kalibru niespodziankami zakończyły się dwa wczorajsze spotkania III rundy okręgowego Pucharu Polski, w których niżej notowane drużyny: Pagen Gnojnik i Rylovia Rylowa pokonały przedstawicieli IV ligi wschód, odpowiednio Sokół Borzęcin (2-2, karne 4:3) oraz Jadowniczankę Jadowniki 3-2.

Pagen Gnojnik dopiero po rzutach karnych uporał się z Sokołem Borzęcin. W trakcie regulaminowego czasu gry obie drużyny zdobyły po dwie bramki – dla gospodarzy: A.Gemza 15 min i Ł.Robak 94, dla gości: Policht 30 i Kostecki 92. W serii jedenastek lepiej poradzili sobie jednak gospodarze, którzy pokonali w tym elemencie gości z Borzęcina 4-3 i tym samym awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Tą samą drogą co Pagen, podążyła wczoraj Rylovia, która 3-2 pokonała swojego przeciwnika – Jadowniczankę Jadowniki. Zawodnicy grającego trenera Piotra Stawarza dokonali tej sztuki w niecodziennym stylu, bowiem po 58 min gry, goście z Jadownik prowadzili w Rylowej 2-0 i pewnie zmierzali po końcowy tryumf. W 60 min gospodarze za sprawą Wojewody zdobyli kontaktowego i z minuty na minutę co raz bardziej łapali wiatr w żagle. Do remisu w 75 min trafieniem z rzutu karnego doprowadził grający trener Stawarz, a trzy minuty później ponownie Wojewoda wpisał się na listę strzelców i zapewnił gospodarzom awans.

Pagen Gnojnik oraz Rylovia Rylowa dołączyły tym samym do Strażaka Mokrzyska oraz Arkadii Olszyny, które awans uzyskały jeszcze w zeszłym roku. W ostatniej parze zmierzą się Olimpia Kąty oraz Okocimski Brzesko, a wygrany z tej pary dołączy do oczekującej na losowanie, zwycięskiej czwórki.