Minimalna wygrana z Tarnowcem

W ostatnim sparingu przed niedzielnym spotkaniem w ramach Pucharu Polski, grający w A-klasie Sokół Maszkienice skromnie, 3-2 pokonał zespół KS-u Tarnowiec. Spotkanie praktycznie przez większość czasu przebiegało pod dyktando gości. Pierwszą bramkę zdobyli już w 9 min i taki wynik utrzymał się do przerwy. Później na przemian bramki zdobywały obie drużyny jednak w ostatecznym rozrachunku lepiej wyszli na tym zielono – czarni, którzy jednym trafieniem pokonali B-klasowego przeciwnika.

Dzisiejsze spotkanie kontrolne było szczególne dla Marka Kalemby, którzy po sześciu latach przerwy, spowodowanej dwukrotnym zerwaniem więzadeł w lewym kolanie ponownie dostąpił zaszczytu gry w zespole Sokoła!

W zespole zielono-czarnych wystąpił Łukasz Stolarz, były już zawodnik Orła Dębno. Gracz został już potwierdzony do gry i wystąpi w niedzielnym spotkaniu pucharowym.

KS Tarnowiec – Sokół Maszkienice 2-3 (0-1)

TARNOWIEC: …

SOKÓŁ: Kalemba(65 Kita) – Marek Węgrzyn, R.Chmielarz, Zawada, Postawa, Stolarz, Płachno, M.Kubala, Zydroń, Curyło, Kaczor grali także: Stolarczyk, Janisz, Mateusz Węgrzyn, C.Chmielarz, Lech, Tomczyk

Jak padły bramki:
0-1 –
strzał Curyły przed siebie paruje bramkarz gospodarzy. Do piłki dopada Kubala i uderzeniem z golenia tuż obok dalszego słupka otwiera wynik spotkania

0-2 – Kubala idealnie w tempo zagrywa fałszem na wolne pole do Tomczyka, który lobuje znacznie wysuniętego golkipera z okolic 16 m

1-2 – uderzenie zawodnika Tarnowca z narożnika „16” wpada w po rękach Kity w jego dłuższy róg

2-2 – Kita fauluje zawodnika gospodarzy w polu karnym. Rzut karny na bramkę zamienia jeden z zawodników gospodarzy

2-3 – jedna z ostatnich okazji gości. Błąd komunikacji między bramkarzem, a obrońcami wykorzystuje Stolarczyk, który pozostawiony bez opieki z 11m umieszcza piłkę w opustoszałej bramce.