Nawarzyć piwa Okocimskiemu

Do rozegrania pozostały jeszcze tylko dwie kolejki tego sezonu. W przedostatniej z nich graczom naszego zespołu przyjdzie zmierzyć się z liderem tabeli, CANPACK Okocimskim Brzesko. To niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie zostało zaplanowane na niedzielę, 10 czerwca. Początek o godzinie 17:00 na stadionie w Maszkienicach. Serdecznie zapraszamy!

Okocimski w tym sezonie ligi okręgowej rządzi i dzieli. Nie ma w tym stwierdzeniu ani odrobiny przesady, co obrazują ligowe statystyki. Drużyna z Brzeska jest niepokonana od 24 spotkań, czyli od początku sezonu, a wygrała ostatnie 23 z nich. OKS "potknął" się jedynie w pierwszej serii gier, kiedy to zremisował 2-2 z aktualnym wiceliderem tabeli, Rylovią Rylowa. Podobieczni trenera Rafała Polichta w swoim dorobku punktowym mają aż 70 punktów, na które składają się wspomniane już 23 zwycięstwa, jeden remis i ani jedna porażka. Jeśli chodzi o bilans bramkowy to jest on dodatni i wynosi +61. Przy 77 bramkach strzelonych, Piwosze stracili ich jedynie 16.

Najlepszym strzelcem zespołu Okocimskiego jest Tomasz Gałka. Zdobył on w tym sezonie już 26 trafień i jest niekwestionowanym liderem klasyfikacji strzelców ligi.

W ostatniej, 24. kolejce, Sokół Maszkienice uległ na własnym boisku Olimpii Bucze, która wygrała spotkanie 3-0. Okocimski natomiast pokonał na wyjeździe ekipę Strażaka Mokrzyska. Na trzy bramki graczy trenera Polichta (T.Gałka, P.Bury, S.Kostecki) gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem (M.Woda) i przegrali to starcie wynikiem 1-3.

Do ostatniej rywalizacji pomiędzy obiema drużynami doszło w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to na boisku naszego niedzielnego rywala Sokół uległ Okocimskiemu 2-4. Dla Piwoszy strzelali wtedy Przemysław Bury, Tomasz Gałka, Sergiusz Kostecki oraz Dawid Lizak. Dla naszego klubu bramki zdobyli Tomasz Kozieł i Paweł Tryka.

tekst: Kacper Put