Podsumowanie rundy jesiennej – seniorzy!

Po podsumowaniu rozgrywek juniorów przyszła kolej, aby nie tylko pod kątem statystyk, podsumować poczynania „zielono - czarnych” w rundzie jesiennej sezonu 2016/17.

Po krótkich, aczkolwiek intensywnych przygotowaniach, w trakcie których podopieczni trenera Jana Kargula rozegrali tylko dwa spotkania kontrolne z Pogonią Biadoliny Radłowskie (7-4) oraz Olimpią Bucze (5-3) nasi zawodnicy przystąpili do kolejnego etapu przygotowań, którym były rozgrywki okręgowego Pucharu Polski. W I rundzie PP Sokół rozgromił w Sufczynie tamtejszy zespół Groma 9-1, a następnie tydzień później uległ na własnym terenie innemu przedstawicielowi gminy Dębno – Orłowi Dębno 3-5 i to oni, dzięki tej wygranej zameldowali się w kolejnej rundzie zmagań.

Sama liga zaczęła się od sporego falstartu, bowiem Sokół, który do pierwszego spotkania w nowym sezonie A-klasy przystępował jako gospodarz, uległ na swoim terenie w trzecich z rzędu derbach gminy Dębno – Kłosowi Łysa Góra 2-3, a bramkę na wagę 3. punktow dla gości gracze z Maszkienic stracili w 94. min spotkania! Równie nieciekawie dla naszej drużyn rozpoczęło się wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem rozgrywek Temidą Złota. Gospodarze w zaledwie 19 minut (!) zaaplikowali gościom trzy gole i pewnie prowadzili w tym spotkaniu. Punktem zwrotnym w tym spotkaniu była 30. min, gdy z boiska usunięty został strzelec 3-ech goli dla Temidy – Adam Wiewióra. Od tego momentu zaczęli przeważać goście, którzy jeszcze do przerwy zniwelowali przewagę do jednego gola, a w II części udało się im zdobyć jeszcze dwa gole i ostatecznie z sukcesu cieszyli się przyjezdni. Zupełnie inny przebieg miał mecz III kolejki, gdzie Sokół pewnie i wysoko ograł spadkowicza z klasy okręgowej - LKS Uszew 5-1. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Dawid Curyło – nominalny obrońca. W czwartej serii gier ponownie byliśmy świadkami derbów, tym razem z udziałem Victorii Porąbka Uszewska. „Zielono -czarni”, którzy do Porąbki udali się w mocno osłabionym składzie nie byli w stanie zagrozić bramce gospodarzy i ulegli im 0-2. Trudne warunki Sokołowi postawił także inny beniaminek A-klasy - Jedność Paleśnica, którą pokonaliśmy tylko 1-0. Dość niecodziennym wynikiem zakończył się kolejny w terminarzu mecz podopiecznych trenera Kargula, którzy rozgromili na własnym terenie Porębę Spytkowską (obecnie vicelider tabeli) 6-2 (!), a jedną z bramek zdobył nawet… sam szkoleniowiec lidera rozgrywek. Największym mankamentem naszej drużyny w obecnym sezonie były zdecydowanie spotkania derbowe. Na pięć takich gier (wliczając puchary), aż cztery zakończyły się wygranymi rywali. Taka sytuacja miała miejsce w 7. kolejce, gdy rozegrano ostatnie w tej rundzie derby. W spotkaniu ze Startem prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Najpierw z prowadzenia cieszyli się miejscowi, następnie na początku II połowy goście wyrównali, a chwilę później wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Z ostatecznego tryumfu było zadowoleni jednak miejscowi, którzy w 75. oraz 90. minucie zdobyli dwie bramki i pokonali nasz zespół. Warto zaznaczyć, że ligowa porażka ze Startem była ostatnią porażką jaką w rundzie jesiennej zanotował Sokół. Od tego momentu zawodnicy naszego klubu odnieśli pięć wygranych (1-0 IVA, 5-1 Pogórze, 8-4 Tymon, 4-1 Arkadia, 5-0 Błękitni) oraz jeden remis (4-4 Korona). Trzy z wyżej wymienionych spotkań miały dość niecodzienny przebieg. W spotkaniu z Pogórzem gospodarze prowadzili do przerwy 1-0, jednak zmiana taktyki podyktowana niekorzystnym wynikiem dla „zielono - czarnych” spowodowała, że zaaplikowali oni gospodarzom w drugiej połowie pięć trafień i ograli Pogórze 5-1. Spotkanie z Tymonem zgromadzonym nielicznie kibicom dostarczyło sporo wrażeń w postaci obejrzanych goli, bowiem obie drużyny zdobyły w trakcie spotkania w sumie 12 bramek. Niecodziennie zakończył się mecz 12. kolejki, w czasie którego Błękitni Przyborów po 19. minutach przegrywali w Maszkienicach już 5-0 i właśnie po straceniu piątego gola zdecydowali się zejść z boiska. Dodajmy, że goście na to spotkanie dotarli w tylko 8-osobowym składzie. To co los zabrał w I kolejce (bramka z Kłosem w 94. min) oddał w ostatniej kolejce podczas spotkania z Koroną. Wówczas to bramkę na wagę remisu i pozycji lidera po rundzie jesiennej w 93. min meczu, po asyście Marka Kalemby, zdobył Maciej Buch i to dzięki temu trafieniu Sokół spędzi zimę na fotelu lidera rozgrywek!

STATYSTYKI:

- W trakcie rundy jesiennej zawodnicy Sokoła Maszkienice rozegrali 15. Oficjalnych spotkań – 13 w rozgrywkach brzeskiej A-klasy oraz 2 w Pucharze Polski. Dziesięc wygrali, jedno zremisowali oraz cztery przegrali. Podopieczni trenera Jana Kargula zdobyli w tych spotkaniach 59 bramek (3.93 na mecz) oraz stracili 30 (średnia 2 na mecz).

- Bramkarz Sokoła Maszkienice – Marek Kalemba zachował czyste konto w trzech spotkaniach spośród 15 rozegranych w obecnym sezonie

Częstość padania wyników:

1-0 – 2 razy, 2-3 – 1 raz, 3-4 – 1 raz, 5-1 – 1 raz, 2-0 – 1 raz, 6-2 – 1 raz, 3-2 – 1 raz, 1-5 – 1 raz, 8-4 – 1 raz, 1-4 – 1 raz,5-0 – 1 raz, 4-4 – 1 raz,