W niedzielę ze Strażakiem

W najbliższą niedzielę na podopiecznych trenera Jana Kargula czeka bardzo wymagający przeciwnik. Na mecz do Maszkienic przyjedzie sąsiad z ligowej tabeli – Strażak Mokrzyska. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Strażak rundę wiosenną rozpoczął z wysokiego „C” pokonując w pierwszym meczu rundy rewanżowej, na własnym terenie, Tarnavię Tarnawa 4-0 (bramki zdobywali: Broszkiewicz 3 oraz Pacura). Tydzień później gracze z Mokrzysk udali się na mecz do Jodłówki, gdzie rywalizowali z grającą tam Rzezawianką. Mimo prowadzenia do przerwy gości 1-0 (bramka M. Ducha), w drugiej połowie bramki zdobywali tylko miejscowi, a uczynili to trzykrotnie i dzięki temu wygrali cały mecz 3-1 (gole Chruściela, Krokosza i D. Żurawskiego). Sporo pracy miał sędzia, który obu drużynom pokazał po cztery żółte i jedną czerwoną kartkę.

W tabeli podopieczni grającego trenera Kamila Zachary zajmują ósme miejsce, zdobywając w piętnastu spotkaniach 23 punkty (5 zwycięstw – 6 remisów – 4 porażki, bilans bramkowy 40:25). Do szóstego Sokoła zawodnicy Strażaka tracą w chwili obecnej zarówno dwa miejsca, jak i punkty. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszego niedzielnego rywala jest Janusz Grochola, który tak samo jak nasz gracz – Tomasz Kozieł ma strzelonych 13 bramek.

Jak już wspominaliśmy wyżej, Strażak w minionym tygodniu uległ na wyjeździe Rzezawiance 1-3. Jedyną bramkę dla gości zdobył Marcin Duch. Więcej szczegółów meczu dostępne tutaj -> http://sokolmaszkienice.futbolowo.pl/game/706943/gosir-novi-rzezawianka-rzezawa-vs-strazak-mokrzyska

Ubiegłoroczny mecz Strażaka z Sokołem dostarczył kibicom zgromadzonym w Mokrzyskach sporo emocji. Gospodarze mimo objęcia prowadzenia już w 12. min spotkania, przegrali cały mecz 1-3, a wszystkie bramki dla „zielono - czarnych” zdobył jeszcze w I połowie meczu Tomasz Kozieł. Więcej o meczu można przeczytać tutaj -> http://sokolmaszkienice.futbolowo.pl/game/636102/strazak-mokrzyska-vs-sokol-maszkienice